Zwycięstwo IBB Polonii Londyn

Końcówka roku była dla siatkarzy IBB Polonii Londyn udanym okresem. W sobotę, 16 grudnia odbył się ich ostatni mecz w 2017 r. Obecni Mistrzowie Anglii na wyjeździe podjęli Malory Eagles. Goście nadali rytm spotkaniu i zakończyli je pewnym zwycięstwem 1:3 (23:25, 23:25, 25:22, 22:25). Dzięki temu zawodnicy stołecznego klubu mogą udać się na świąteczną przerwę w dobrych nastrojach.

– Rozpoczynając mecz mieliśmy świadomość ostatniej porażki z Malory Eagles (2:3). Poprzednio strategia przeciwnika opierała się na kierowaniu piłek głównie do byłego zawodnika IBB Polonii Londyn – Mihaila Stoeva, który dzięki swojej wysokiej formie, przez większość meczu był nie do zatrzymania. Tym razem nasza drużyna efektywnie zagrała blokiem i zagrywką, co w rezultacie spowodowało większą aktywność przyjmujących i atakującego Malory Eagles. Do triumfu poprowadził nas Bartosz Kisielewicz. Trzykrotny zwycięzca ligi, który ostatnio ponownie dołączył do składu drużyny, zagrał prawie bezbłędne spotkanie. Całej ekipie należą się podziękowania. Zawodnicy pod okiem Piotra Grabana oraz Patrika Selepa, i według przygotowanego przez nich planu, trenują na coraz wyższym poziomie i to było widać na boisku. Naszym fanom za ich doping i hałas również należą się brawa – skomentował Chris Hykiel, Dyrektor Sportowy IBB Polonii Londyn.

Uzupełnieniem zwycięskiego meczu było spotkanie zawodników obecnego Mistrza Anglii z członkami ich oficjalnego Klubu Kibica. W sobotni wieczór zjedli wspólnie świąteczną kolację. Była to dobra okazja do wzajemnego złożenia sobie życzeń i lepszego poznania się. Uczestnicy obejrzeli także półfinały Klubowych Mistrzostw Świata, w których konkurowała m.in. PGE Skra Bełchatów – klub partnerski londyńczyków.

– Rok 2017 kończymy kolejnym zwycięstwem i miłym spotkaniem z Klubem Kibica. Mamy nadzieję, że dobra passa nie opuści nas w 2018 r., a życzenia, które otrzymaliśmy od fanów, się spełnią. My także chcielibyśmy wszystkim życzyć wesołych, spokojnych Świąt w gronie najbliższych, a w nadchodzącym roku dużo energii do działania i realizacji założonych celów. Natomiast naszym przyjaciołom z PGE Skry Bełchatów gratulujemy miejsca w czołówce najlepszych klubów świata – powiedział Prezes IBB Polonii Londyn, Bartek Łuszcz.

Oprócz bożonarodzeniowych życzeń IBB Polonia Londyn ma dla wszystkich sympatyków sportu propozycję unikatowego prezentu. Stołeczna drużyna zachęca do zakupu swoich udziałów. Ta oryginalna propozycja ucieszy nawet najbardziej wymagających fanów siatkówki. Zostanie udziałowcem klubu sportowego daje nie tylko zauważalne korzyści. Niesie ze sobą również wartość sentymentalną. Zainteresowani więcej informacji mogą uzyskać na stronie www klubu.

Tymczasem siatkarzy stołecznej drużyny czeka świąteczno-noworoczna przerwa. Do treningów powrócą na początku 2018 r., a kolejny mecz w narodowej lidze Super8 zostanie rozegrany 13 stycznia. IBB Polonia Londyn, we własnej hali – Brentford Fountain Leisure Centre podejmie drużynę Wessex. Więcej informacji pojawi się w krótce na stronie klubu oraz Facebook’u.

– Nowy rok nasza drużyna rozpoczyna od domowego meczu. Nie możemy się już doczekać, by przygotować oprawę. W nadchodzącym 2018 r. liczymy na sporą dawkę siatkarskich emocji, dlatego wszystkich zachęcamy do dołączenia do nas i wspólnego kibicowania – skomentował Prezes Klubu Kibica IBB Polonii Londyn, Jan Płoszaj.

Źródło: Informacja prasowa

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*