Znamy już 19 uczestników Mistrzostw Świata 2018

Przyszłoroczne MŚ z pewnością będą wyjątkowe. Dla nas – Polaków – głównie ze względu na fakt, że nasza reprezentacja bronić będzie tytułu Mistrza Świata, wywalczonego w 2014 roku, dla organizatorów – ze względu na podział imprezy między dwa państwa, po raz pierwszy w historii.

19 edycja międzynarodowego turnieju odbywać się będzie we Włoszech oraz Bułgarii. Status miast-gospodarzy otrzymały: Rzym, Bolonia, Florencja, Mediolan, Bari oraz Turyn (w którym odbędzie się wielki finał), a także bułgarskie: Warna, Sofia i Ruse.

Lista uczestników jest już niemal skompletowana. Aż 19 z 24 państw zapewniło sobie już „bilet wstępu” na najważniejszą siatkarską imprezę. Znajdują się na niej między innymi gospodarze, broniąca tytułu Polska, a także zwycięzca tegorocznej Ligi Światowej – Francja, tegoroczny Mistrz Europy – Rosja, czy chociażby prowadzona przez Stephana Antigę Kanda. Dwoje pozostałych uczestników z NORCECA wyłonionych zostanie na podstawie specjalnego turnieju kwalifikacyjnego, a trzech przedstawicieli Afryki wyłoni turniej, który odbywać się będzie w dniach 22-29 października.

Poniżej prezentujemy listę 19 uczestników MŚ 2018:

Autor: Magdalena Żywicka
Źródło: fivb.com

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*