Znamy grupy kwalifikacyjne ME siatkarzy 2019

Mistrzostwa Europy w 2019 roku będą historyczną edycją tej imprezy. W turnieju wezmą udział 24 drużyny, a gospodarzami tych rozgrywek będą cztery państwa – Francja, Słowenia, Belgia i Holandia. Dwanaście reprezentacji ma już zapewniony udział w Mistrzostwach Starego Kontynentu, a drugie tyle o miejsce w nich musi powalczyć w kwalifikacjach.

Cztery kraje organizujące mistrzostwa – Francja, Słowenia, Belgia oraz Holandia – oraz osiem drużyn zakwalifikowanych na podstawia klasyfikacji końcowej LOTTO EuroVolley Polska 2017 – Rosja, Niemcy, Serbia, Włochy, Bułgaria, Czechy, Polska oraz Turcja – mają zagwarantowany udziału w Mistrzostwach Europy Mężczyzn w 2019 roku.

Pozostałe 26 reprezentacji weźmie udział w eliminacjach, które rozpoczną się w sierpniu 2018 roku. Drużyny zostały podzielone na siedem grup. W turnieju głównym Mistrzostw Europy wystąpią 24 reprezentacje.

Kwalifikacje do ME siatkarzy 2019:

Grupa A: Finlandia, Dania, Rumunia

Grupa B: Estonia, Łotwa, Izrael

Grupa C: Słowacja, Czarnogóra, Mołdawia, Islandia

Grupa D: Portugalia, Chorwacja, Austria, Albania

Grupa E: Hiszpania, Białoruś, Norwegia, Gruzja

Grupa F: Ukraina, Macedonia, Węgry, Szwajcaria

Grupa G: Grecja, Szwecja, Azerbejdżan, Luksemburg

Zwycięzcy wszystkich grup oraz pięć drużyn sklasyfikowanych na drugim miejscu w grupie z najlepszymi wynikami wywalczy awans do Mistrzostw Europy 2019. Ze względu na to, że w dwóch grupach są trzy zespoły, a w pozostałych pięciu cztery, wynik meczu z zespołem z czwartego miejsca w grupie nie będzie brany pod uwagę przy porównywaniu wyników drużyn zajmujących drugie miejsce w grupie. W ramach grup każdy zagra z każdym dwa mecze – jeden na wyjeździe i jeden u siebie.

Harmonogram meczów kwalifikacyjnych będzie następujący:

1. kolejka: 15 sierpnia 2018
2. kolejka: 18 lub 19 sierpnia 2018
3. kolejka: 22 sierpnia 2018
4. kolejka: 25 lub 26 sierpnia 2018
5. kolejka: 5 lub 6 stycznia 2019
6. kolejka: 9 stycznia 2019

Autor: Angelika Golubek
Źródło: pzps.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*