Zespół Fabiana Drzyzgi z pierwszą przegraną w sezonie

W 6. kolejce rosyjskiej Superligi drużyna Fabiana Drzyzgi – Lokomotiw Nowosybirsk, zmierzyła się z zawodnikami trenera Borisa Kolchina – Dynamo Moskwa. Goście w czterech setach wygrali z gospodarzami 1:3.

Pierwszy set toczył się bardzo wyrównanie. Żadna z ekip nie uzyskała większej, niż czteropunktowej przewagi. Oglądać mogliśmy w sumie trzy asy serwisowe, z czego dwa należały do gości. Gospodarze natomiast popełnili więcej błędów serwisowych i to Dynamo Moskwa z minimalną przewagą 24:26, wygrała pierwszy set spotkania.

Druga partia zdecydowanie należała do graczy Lokomotiwu. Gospodarze już na początku wypracowali sobie dużą przewagę, sięgającą nawet 7:1. Słaba skuteczność gości pozwoliła na serię dziewięciu punktów pod rząd. Mimo większej liczby zepsutych zagrywek, Nowosybirszczanie pewnie wygrali partię wynikiem 25:19, remisując tym samym w setach 1:1.

Początek trzeciego seta nie przesądził jego losów dla którejś drużyny. Wynik ciągnął się punkt za punkt. Dopiero przy remisie 16:16, zawodnicy Dynamo odskoczyli na cztery punkty 16:20. Gospodarze próbowali dogonić wynik, jednak goście nie dali odebrać sobie prowadzenia i zakończyli trzeci set 23:25. Ustanowili tym samym przewagę w setach 1:2.

Czwarta partia zaczęła się od pięciopunktowej serii moskwian 1:5. Dalsza część meczu rozgrywała się bez niespodzianek. Podopieczni trenera Konstantinova nie dali rady przejąć prowadzenia i doprowadzić do tie-break’u. Partia zakończyła się wynikiem 23:25 oraz cały mecz 1:3.

Lokomotiw Nowosybirsk – Dynamo Moskwa 1:3 (24:26, 25:19, 23:25, 23:25)

Autor: Krystyna Kulpa
Źródło: Opracowanie własne