Zespół Bartosza Bednorza zwycięzcą Superpucharu Rosji

Zenit Kazań pokonał Lokomotiw Nowosybirsk w pięciosetowym pojedynku. Bartosz Bednorz odegrał czołową rolę w swoim zespole.

Zenit Kazań po raz ósmy sięgnął po Superpuchar Rosji. Rywalem zespołu Bartosza Bednorza był Lokomotiw Nowosybirsk – mistrz poprzedniego sezonu Superligi. Pierwszą partię lepiej rozpoczął Lokomotiw, jednak drużynie z Kazania udało się dogonić rywali i wygrać premierową odsłonę (25:18). Do tego sukcesu przyczynił się Polak, który posłał w stronę rywali sześć asów serwisowych. Dwa kolejne sety były bardzo wyrównane. Druga partia padła łupem drużyny z Nowosybirska, a kolejnego seta wygrali zawodnicy z Kazania. W czwartej odsłonie ze zwycięstwa ponownie mógł cieszyć się Lokomotiw, tym samym o zwycięstwie decydował tie-break. Finałową partię efektownym asem serwisowym zakończyła drużyna z Kazania.

Bartosz Bednorz rozegrał czołową rolę w zespole z Kazania. Do sześciu asów serwisowych w pierwszej partii dołożył jeszcze dwa. Oprócz świetnej postawy na zagrywce Polak zaprezentował się bardzo dobrze w ataku (14 punktów – 54% skuteczności) oraz w bloku (5 punktów).

Lokomotiw Nowosybirsk – Zenit Kazań 2:3 (18:25, 25:22, 23:25, 25:23, 9:15)

Autor: Alicja Rejowska
Źródło: zenit-kazan.com