Zenit Kazań zrealizował swój pierwszy cel w tym sezonie

Zenit Kazań w meczu rosyjskiej Superligi pokonał Dynamo Moskwa w trzech partiach. Zespół, w którym występuje Wilfredo Leon zdobył tym samym Superpuchar Rosji i zrealizował swój pierwszy cel w tym sezonie.

Zenit Kazań – Dynamo Moskwa 3:0 (25:19, 25:21, 25:14)

W sobotni wieczór Zenit zrealizował swój pierwszy cel w tym sezonie. Drugim będzie Puchar Rosji. Turniej z udziałem czterech zespołów zostanie rozegrany 2-3 grudnia. W półfinałach Zenit, który broni tego trofeum, zmierzy się z Lokomotiwem Nowosybirsk, a Biełogorie Biełgorod z Kuzbassem Kiemierowo.

W spotkaniu z Dynamem Moskwa gospodarze mieli wyraźną przewagę. Najwięcej punktów zdobyli Maksim Michajłow 14, Artiom Wolwicz 10 i Wilfredo Leon 9. Zenit miał dużą przewagę m.in. w bloku 13:5 i popełnionych błędach18:31.

– Najważniejsze, że udało się dzisiaj zapełnić trybuny w hali. Gra nie trwała długo, ale kibice chyba byli zadowoleni. W Dynamie było wielu kontuzjowanych. Dobrze przygotowaliśmy się do tego spotkania i taktycznie zagraliśmy bez zarzutu. Mieliśmy też przewagę w klasie graczy – powiedział trener Zenita, Władimir Alekno.

Zespół z Kazania zobaczymy w Polsce w Klubowych Mistrzostwach Świata, które rozegrane zostaną od 12 do 17 grudnia. W fazie grupowej spotka się w Łodzi z PGE Skrą Bełchatów, Club Ciudad de Bolivar (Argentyna) i Shanghai Volleyball Club (Chiny).

Przypomnijmy, że we wrześniu Polski Związek Piłki Siatkowej otrzymał z Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej decyzję Prezydium Zarządu FIVB o zmianie federacji macierzystej dla Wilfredo Leona. To oznacza, że od tego momentu zawodnik gra  na polskim certyfikacie.

Dwuletnia karencja, po której Wilfredo Leon będzie mógł grać w reprezentacji Polski biegnie od 24 lipca 2017 roku.

Autor: Angelika Golubek
Źródło:
 pzps.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*