Zbigniew Bartman przedłużył kontrakt z UPCN Voley Club

Zbigniew Bartman postanowił przedłużyć kontrakt z argentyńskim UPCN Voley Club, z którym w zeszłym sezonie zdobył mistrzostwo kraju.  Bartman pierwszy raz od dłuższego czasu spędzi więcej niż jeden sezon w tym samym klubie. 


Zawodnik przeniósł się do argentyńskiego klubu po sezonie spędzonym w tureckim Galatasaray Stambuł. W barwach UPCN Voley Club zdobył nie tylko mistrzostwo kraju, ale został również MVP meczów finałowych o mistrzostwo Argentyny. 

Kluby, w których występował Zbigniew Bartman: 

Zbigniew Bartman po raz pierwszy podpisał zagraniczny kontrakt w 2005 roku, kiedy zasilił włoski klub, w którym spędził dwa sezony – Marmi Lanza Werona. Po dwóch latach spędzonych we Włoszech, Bartman przeniósł się do tureckiego Halkbank Ankara. Rok później wrócił do Polski i sezon spędził grając w AZS-ie Częstochowa. Po sezonie spędzonym w Polsce przeniósł się do rosyjskiego ZSK Gazprom Surgut, a potem do włoskiego Prisma Volley Taranto. W 2010 roku Bartman wrócił na kolejne trzy lata do Polski. Sezon 2010/2011 spędził w Warszawie reprezentując barwy AZS-u Politechniki Warszawskiej, w sezonie 2011/2012 Jastrzębskiego Węgla, a w sezonie 2012/2013 Asseco Resovii. Po sezonie w Rzeszowie przeniósł się do Modeny, aby sezon grać w Casa Modena, ale w sezonie 2014/2015 wrócił do Jastrzębskiego Węgla. Po sezonie w Polsce grał kolejno w chińskim Sichuan Chengdu, francuskim Stade Poities, katarskim Al-Rajjan SC, tureckim Galatasaray Stambuł, a w 2017 podpisał kontrakt z UPCN Voley Club, z którym właśnie przedłużył kontrakt o kolejny rok.

Autor: Ewelina Mikołajczyk
Źródło:
 Informacja własna/twitter.com/zibibartman 

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*