Zasady kwalifikacji do CEV Mistrzostw Europy 2015

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej ogłosiła zasady kwalifikacji do Mistrzostw Europy 2015’ kobiet i mężczyzn. Polskie zespoły rozpoczną od II rundy kwalifikacji.

 

 

 

W I rundzie zagra 12 drużyn. Możliwe są dwie opcje przeprowadzenia turniejów kwalifikacyjnych:

Format 1: po 3 zespoły w grupie – awans do II rundy kwalifikacji: cztery zespoły z pierwszych miejsc + jeden najlepszy zespół z drugiego miejsca.

Format 2. Po 4 drużyny w grupie – awans do II rundy kwalifikacji: trzy zespoły z pierwszych miejsc + dwa najlepsze zespoły z drugiego miejsca.

W II rundzie, w której zagrają nasze reprezentacje wystąpią 24 drużyny, które podzielone zostaną na sześć – czterozespołowych grup. Każda z grup zagra dwa turnieje zaplanowane na 22 – 25 maja i 29 maja – 1 czerwca 2014 roku. Mecze w grupach obywać się będą w systemie: każdy z każdym. Zajęcie miejsca pierwszego w grupie po dwóch turniejach oznacza awans do turnieju finałowego Mistrzostw Europy 2015. Zespoły z miejsc drugich zagrają w III rundzie kwalifikacji.

W rundzie III dojdzie do dwumeczów zaplanowanych na 22 – 24 maja 2015 i 29 – 31 maja 2015. Zwycięzcy dwumeczów uzupełnia stawkę finalistów ME 2015.

Przypominamy, że żeńskie ME 2015 odbędą się w Belgii i Holandii a męskie w Bułgarii I Włoszech.

W gronie finalistek są już gospodarze i pięć najlepszych drużyn ME 2013: Belgia, Holandia, Rosja, Niemcy, Serbia, Chorwacja i Włochy. Pewnymi występu w męskich mistrzostwach Starego Kontynentu 2015 są: Bułgaria, Włochy, Rosja, Serbia, Francja, Niemcy i Belgia.

Losowanie odbędzie się 26 października br.

Autor/Źródło: JU, pzps.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*