Zapowiedź I kolejki Serie A

Serie A czas zacząć.  Przedstawiamy zapowiedź I kolejki włoskiej ligi.

Na początek Bre Lannutti Cuneo – Sif Safety Perugia, mecz rozpoczyna zmagania siatkarzy w lidze włoskiej.  Spotkanie zapowiada się jako to „na szczycie”. Jak wiadomo, drużyna z Cuneo straciła kilku podstawowych graczy, chociażby Wijsmansa, Ngapetha czy też Grbica (który w zeszłym tygodniu przeszedł do Zenitu Kazań).  Mimo wszystko jest to nadal jeden z najbardziej utytułowanych włoskich klubów.  Z kolei Sif Safety Perugia, która dosłownie z Serbami na czele startuje w tegorocznym sezonie, wydaje się faworytem tego spotkania.

 

Casa Modena-CMC Ravenna

Mecz zapowiada się również ciekawie. Modena zdecydowanie wzmocniła skład, pozyskując takich zawodników jak Lukas Kampa, Zbigniew Bartman, Alen Sket , Thomas Beretta. Ich skład dopełnia kilku młodych zawodników oraz kilku już dobrze znanych: Uros Kovacevic, Sam Deroo, Guillaume Quesque, Andrea Sala.  Ravenna natomiast, jak sam trener Modeny powiedział, różni się od ubiegłego sezonu, gra  przyjemną siatkówkę i jest ambitnym zespołem.  Po składzie można stwierdzić, że cichym faworytem spotkania jest zespół z Modeny.

 

Tonno Callipo Calabria Vivo Valentia-Calzedonia Verona

Andrea Giani po raz pierwszy będzie miał okazje na wykazanie się jako trener w nowej drużynie. Do dyspozycji będzie miał znanych z występów w naszej lidze Dante Boninfante czy też Mitja Gasparini. Poza tymi dwoma siatkarzami w drużynie dominuje młodość. Czy też będą w stanie zagrozić Vibo Valenti? Oni z kolei uzbrojeni są w niemieckiego rozgrywającego Steuerwalda, argentyńskiego środkowego, który zadebiutuje na włoskich parkietach- Pablo Crer, Alberto Cisolla, który spędził aż 13 sezonów w Sisley Treviso. Zawsze groźny może być Ogurcak czy też młody Randazzo.

 

Altotevere Città di Castello-Copra Elior Piacenza

Siatkarzy Altotevere Città di Castello czeka nie łatwe zadanie, bowiem podejmować będą wicemistrza Włoch – Piacenze. W tym meczu myślę, że faworytem jest wicemistrz. Udało im się utrzymać sporą część składu, co może być kluczowe w dzisiejszym meczu. Jednak po przeciwnej stronie na rozegraniu stanie Corvetta, który w poprzednim sezonie występował w Piacenzie, a to może mieć znaczący wpływ na mecz.

 

Cucine Lube Banca Marche Macerata- Exprivia Molfetta

Siatkarze Maceraty zmierzą się z Beniaminkiem rozgrywek. Tu faworytem wydaje się właśnie Lube, jednak po przegranym SuperPucharze Włoch i po widocznych zmianach w klubie – nic nie jest pewne. Macerata na czele z Zaytsevem przeciwko młodej drużynie Molfetty, gdzie występuje chociażby reprezentant Włoch Daniele Mazzone, Giulio Sabbi, złoty medalista Mistrzostw Europy Juniorów 2012 Marco Izzo czy też Davide Saitta.

 

Autor: Alina Kozub
Źródło:Opracowanie własne na podstawie: legavolley.it, piemontevolley.it, pallavolomodena.com

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*