Zapowiedź 8. kolejki I ligi

Już w piątek rusza 8. kolejka I ligi mężczyzn. Zapraszamy do przeczytania zapowiedzi.

 

8. kolejkę I ligi w siatkówce mężczyzn zainauguruje spotkanie w Siedlcach między tutejszym KPS-em Banki Spółdzielcze z Grupy BPS, a Energą Pekpolem z Ostrołęki. Siedlecki zespół zajmuje obecnie 2 miejsce w tabeli i do tej pory w rozgrywkach radzi sobie świetnie. Przegrał zaledwie dwa spotkania, ale w 5-setowej walce. Natomiast podopieczni Andrzeja Dudzieca zajmują 8 miejsce. Czy zwycięstwo odniesie drużyna pod wodzą Sławomira Gerymskiego czy też szykuje się niespodzianka? To spotkanie już w piątek o godzinie 19:00.

Moc emocji czeka nas w sobotę. O godzinie 18:00 odbędzie się aż 5 spotkań. Zespół z Suwałk podejmie u siebie obecnego lidera I ligi- MKS Banimex Będzin. Ślepsk Suwałki – 6 miejsce w klasyfikacji – stanie przed nie lada wyzwaniem. Czy własna hala przyniesie im szczęście i pokonają podopiecznych Damiana Dacewicza? Czy to drużyna z Będzina zdobędzie kolejne punkty umacniając swoją pozycję w tabeli?

Kolejnym spotkaniem 8. Kolejki będzie mecz między Kęczaninem Kęty a Camperem Wyszków. Zespół z Wyszkowa stoi w tabeli cztery miejsca wyżej niż zespół z Kęt, a różnica punktów między tymi drużynami wynosi 4. Czy wspierani przez swoich kibiców zawodnicy z Kęt odniosą zwycięstwo i zdobędą wyższą lokatę w klasyfikacji?

AZS PWSZ Stal Nysa gościć u siebie będzie jeden z głośniejszych zespół tej edycji – KS Cuprum Lubin, którego szeregi w tym roku zasilili siatkarze tacy jak Łukasz Kadziewicz i Paweł Siezieniewski. Zespół z Nysy depcze po piętach Lubinowi. Zajmuje 4 miejsce, przegrywając jedynie jednym punktem. Będzie to niezwykle ciekawe spotkanie. Zadecyduje ono o pozycji obydwu zespołów. Czy w tabeli odbędzie się mała rotacja czy też nie?

W sobotę odbędzie się również mecz pomiędzy dwoma zespołami z dolnej części tabeli – ASPS Avią Świdnik i TKS Nasconem Tychy. Obydwie drużyny debiutują w I lidze. Po 7 kolejkach Avia jest na 10. iejscu z 4 punktami, natomiast Nascon zajmuje ostatnie- 12. miejsce- mając tylko 2 punkty na swoim koncie. Debiutanci zmierzą się na parkiecie w Świdniku.

Ostatnim meczem tej kolejki będzie spotkanie między Krispolem Wrześnią a AGH 100RK Kraków. Są to kolejne nowe zespoły w I lidze. Jednak podopiecznym Marka Jankowiaka radzą sobie o wiele lepiej od rywala z Krakowa. Po rozegranych 7 spotkaniach w tej lidze zajmują 7. miejsce, mając na swoim koncie 11 punktów. Drużyna Pawła Szabelskiego obecnie na 11. pozycji z zaledwie 4 punktami. Kto zgarnie punkty za ten mecz?
Odpowiedzi na te wszystkie pytania poznamy w dniach 15.11- 16.11.2013.

Autor: Gabriela Garbaczewska
Źródło: Inf. własna, pzps.pl , kps.siedlce.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*