ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ma nowego przyjmującego

Został nim Kanadyjczyk Brandon Koppers, który z klubem związał się rocznym kontraktem.

Młody siatkarz przygodę z siatkówką zaczął w wieku piętnastu lat: „Zacząłem grać w siatkówkę, ponieważ zakochałem się w atmosferze, jaka była wewnątrz zespołu, a ciężkie treningi dawały mi radość. Nawet kiedy miałem więcej czasu, chcąc radzić sobie z nudą odbijałem piłkę od ściany w moim domu”.

Jego pierwszym klubem był Pakmen Volleyball, w którym spędził cztery lata. Następnie grał w lidze uniwersyteckiej, a do tego doczekał się powołania do juniorskiej kadry Kanady, z którą walczył o Puchar Panaamerykański. 

Kilka razy grałem w Polsce, jeszcze w czasach studiów w MCMaster. Graliśmy wówczas mecze pokazowe z klubem z Bielska-Białej. Jednak dopiero oglądając mecz Skry z Jastrzębskim Węglem zrozumiałem jak bardzo chcę grać w PlusLidze. Podczas mojego ostatniego roku studiów uwielbiałem oglądać mecze ZAKSY w Lidze Mistrzów, podziwiając zespół i jego fanów. Kiedy po raz pierwszy usłyszałem, że jest szansa abym zagrał w takim klubie jak ZAKSA byłem podekscytowany taką szansą. Trener Andrea Gardini wykonał niesamowita pracę z tym zespołem, to szkoleniowiec przy którym bardzo chcę się uczyć. ZAKSA to niesamowity klub, znakomicie zorganizowany, mający świetnych kibiców – dla mnie to będzie wspaniała szansa i zamierzam ją wykorzystać” – opowiedział Koppers.

Autor: Magdalena Żywicka
Źródło: zaksa.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*