Z Trentino do Skry. Mistrz Polski z nowym atakującym

Po odejściu Szymona Romacia ze Skry, zespół musiał znaleźć innego zmiennika Mariusza Wlazłego. Padło na zawodnika włoskiego Trentino – Renee Teppana. 

Ten estoński zawodnik ostatni sezon spędził w klubie Trentino Volley, gdzie tworzył duet atakujących razem z Lucą Vettorim. Wcześniej występował w lidze autriackiej, włoskiej oraz estońskiej. Renee jest również reprezentantem Estonii. Z kadrą zanotował 128 występów, w 2016 roku wygrał Ligę Europejską, a w 2017 rozgrywki Ligi Światowej grupy 3. Na boisku można było go również zobaczyć podczas Mistrzostw Europy w 2015 roku oraz tych rozgrywanych w Polsce w 2017 roku.

– Wybrałem PGE Skrę, ponieważ moim celem jest gra na najwyższym poziomie. PlusLiga jest jedną z najsilniejszych lig na świecie, a klub z Bełchatowa jest Mistrzem Polski, więc nie musiałem się dwa razy zastanawiać, kiedy taka drużyna zaoferowała mi kontakt. Wiem, że klub jest mocny zarówno na poziomie siatkarskim jak i organizacyjnym. Uwielbiam grać przy głośnym dopingu kibiców, a w Bełchatowie są oni jednymi z najlepszych na świecie. Nie mogę się doczekać nowego sezonu – mówi nowy atakujący bełchatowskiego zespołu.

–  Oglądałem wszystkie mecze od półfinałów i kiedy tylko miałem czas, śledziłem rywalizację w PlusLidze, ponieważ znajduję przyjemność w oglądaniu meczów na wysokim poziomie. Uważam, że wiem wystarczająco o PGE Skrze, ponieważ lubię być doinformowany, co dzieje się w sporcie, który kocham. To czołowy klub z najlepszymi siatkarzami, sztabem oraz kibicami. Dwóch Estończyków Robert Täht, Keith Pupart oraz trener Gheorghe Crețu spędzili w Polsce trzy lata i przekazali mi dodatkowe informacje o PGE Skrze. Ale nie tylko oni. Słyszałem wiele dobrych opinii o klubie. Feedback jest bardzo pozytywny. Ubiegły sezon w Trento dał mi wiedzę, jak działają najlepsze kluby i jestem pewny, że mogę podjąć to wyzwanie – podkreśla 25-latek.

Autor: Julia Białasik
Źródło: skra.pl

 

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*