Wygrane Czech nad reprezentacją Portugalii

Tuż przed mistrzostwami Europy rozegrano w Jabloncu mecze towarzyskie, w których zagrały reprezentacje Czech oraz Portugalii. Oba mecze padły łupem gospodarzy, którzy nie stracili nawet seta w każdej z potyczek. Czesi to nasi rywale podczas nadchodzących mistrzostw Europy.

Zaskakująco jednostronny przebieg miały spotkania w Jabloncu pomiędzy Czechami a Portugalią. Na papierze faworytem wydawała się drużyna portugalska, która w tym sezonie grała w Lidze Narodów, zajmując 15. miejsce. W pierwszym spotkaniu fatalnie funkcjonowało przyjęcie Portugalczyków, tylko 36% pozytywnego przyjęcia skutkowało słabą skutecznością w ataku, również na poziomie 36%. Natomiast Czesi przez cały mecz utrzymywali stabilne przyjęcie i pewne wykończenie akcji, blisko 60% ataków skończonych. Mecz całkowicie bez historii i dramaturgii, pewne 3:0 dla naszych południowych sąsiadów. W dodatkowym secie również drużyna czeska okazała się zdecydowanie lepsza.

Czechy – Portugalia 3:0 (25:16, 25:18, 25:19, dodatkowy set 25:16)

Czechy: Janouch, Džavoronok, Patočka, Hadrava, Galabov, Zajíček, Moník, P. Bartos, Finger, Sobotka, Sedlacek, A.Bartos, Janku, Kunc.

Portugalia: Tavares, Alex Ferreira, Nuno, Bruno, Cvetinan, Lourenco, Januario, Fidalgo, Marco Ferreira, Phelps, Menezes.

W drugim spotkaniu gra Portugalczyków tylko nieznacznie się poprawiła. Skuteczność w ataku wzrosła do poziomu 42%, ale to i tak było ponownie za mało na równo grających Czechów. Świetny mecz zaliczył Donovan Dzavoronok, który skończył 13 ataków na 19. Kolejne gładkie zwycięstwo 3:0 dla Czechów, w dodatkowym secie również oni pewnie wygrali.

Czechy – Portugalia 3:0 (25:22, 25:23, 25:17, dodatkowy set 25:15)

Czechy: Janouch, Džavoronok, Zajíček, Hadrava, Galabov, Patočka, Moník, Kunc, Sedlacek, Sobotka, P. Bartos, A. Bartos, Janku.

Portugalia: Martins, Cveticanin, Tavares, Alex Ferreira, Nuno, Bruno, Cvetinan, Marco Ferreira, Januario, Fidalgo, Bruno, Menenez, Simoes.

Podczas ME Czesi zagrają w Rotterdamie oraz Amsterdamie z reprezentacją Polski, Holandii, Estonii, Ukrainy oraz Czarnogóry. Natomiast Portugalczycy zmierzą się w Montpellier z drużynami Francji, Włoch, Bułgarii, Grecji i Rumunii.

Autor: Kacper Wojciechowski
Źródło: cvf.cz

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*