Wojciech Sobala nowym zawodnikiem GKS-u Katowice

Wojciech Sobala w sezonie 2018/2019 będzie bronił barw GKS-u Katowice. Wcześniej z drużyną z Katowic kontrakty podpisali Dawid Ogórek oraz Tomas Rousseaux, a swoje umowy przedłużyli Gonzalo Quiroga, Bartosz Mariański, Maciej Fijałek i Bartłomiej Krulicki. W klubie zostają także na przyszły sezon Karol Butryn, Rafał Sobański oraz Emanuel Kohut.

Wojciech Sobala to 30-letni środkowy, który ostatnie trzy sezony spędził w Jastrzębskim Węglu, z którym zajął w sezonie 2017/2018 trzecie miejsce w PlusLidze. Mierzący 208 cm siatkarz w swojej karierze bronił barw między innymi Indykpolu AZS Olsztyn, AZS-u Częstochowa oraz BBTS-u Bielsko-Biała. Z AZS-em Częstochowa sięgnął po europejski Puchar Challenge w 2012 roku.

To siatkarz, jakiego potrzebowaliśmy. Wojciech posiada umiejętności nie tylko typowe dla środkowego, ale dysponuje również bardzo trudną zagrywką, o czym przekonaliśmy się także my w poprzednich latach. Jego przyjście z pewnością wzmocni rywalizację o miejsce w składzie na środku siatki – powiedział Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

Autor: Angelika Golubek
Źródło: inf. własna, siatkowka.gkskatowice.eu

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*