Woicki w Politechnice!

Paweł Woicki będzie grał w AZS Politechnice Warszawskiej. Jeden z najlepszych polskich rozgrywających na dzień przed rozpoczęciem nowego sezonu PlusLigi podpisał kontrakt ze stołecznym klubem.

Woicki propozycję gry w stolicy otrzymał już kilka miesięcy temu. Nie przyjął jej i zdecydował się na poszukiwanie nowego pracodawcy za granicą. Politechnika zakontraktowała więc Juraja Zaťko. Słowak przez całe wakacje przygotowywał się jednak ze swoją reprezentacją do mistrzostw Europy i nie mógł trenować z kolegami z Warszawy. Na zajęciach Inżynierów pojawił się więc… Woicki. Były siatkarz PGE Skry Bełchatów nie znalazł klubu i – chcąc wypracować formę – zgłosił się do trenera Jakuba Bednaruka. Przez kilka tygodni zgrał się z Inżynierami i wkomponował w zespół, dzięki czemu prezes Jolanta Dolecka postanowiła ponowić ofertę. Tym razem zawodnik zdecydował się podpisać umowę.

Kontrakt Pawła Woickiego obowiązywał będzie do końca 2013 roku. Zawodnik jednak w każdej chwili będzie mógł go rozwiązać. Wciąż szuka bowiem klubu za granicą. – Z tej racji Woicki nie zagra w Challenge Cup. Naszych barw bronił będzie tylko w rozgrywkach PlusLigi – powiedział Marcin Bańcerowski, wiceprezes AZS Politechniki Warszawskiej. – Choć sytuacja jest nieco niezręczna, bo Jurajowi Zaťko i Maciejowi Stępniowi wzrosła konkurencja, cieszę się, że będę miał Pawła do dyspozycji – stwierdził z kolei trener Jakub Bednaruk. – Który szkoleniowiec, mając taką możliwość, nie skorzystałby z niej? – zapytał retorycznie.

Do debiutu Pawła Woickiego w oficjalnym meczu Politechniki dojdzie 12 października. Inżynierowie na warszawską inaugurację PlusLigi zmierzą się wówczas z Effectorem Kielce.

Źródło: azspw.com

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*