Włoska gwiazda trenuje z mistrzem Polski

Po odejściu z zespołu mistrza Polski Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, podstawowego przyjmującego Sama Deroo, drużyna jest w trakcie poszukiwań nowego zawodnika na tę pozycję. Głównym kandydatem jest wielokrotny reprezentant Włoch Simone Parodi, który w najbliższym czasie będzie trenował z drużyną prowadzoną przez Nikolę Grbicia.

Simone Parodi to wielokrotny reprezentant Włoch. Jego największymi sukcesami są brązowy medal igrzysk olimpijskich w Londynie oraz mistrzostwo Europy w 2009 roku i dwa razy drugie miejsce podczas europejskiego czempionatu (2011, 2013). Do swojej kolekcji dorzucił jeszcze zwycięstwa z drużyną narodową Ligi Światowej (2007, 2009, 2010) oraz brązowe medale tej imprezy w 2013 i 2014 roku.

33-letni Włoch ostatni sezon spędził w Top Volley Latina, z którym zajął jedenaste miejsce w poprzednim sezonie ligi włoskiej. Aktualnie siatkarz jest bez klubu. Możliwe, że zagra w mistrzu Polski, który szuka zawodnika na pozycję przyjmującego. Dołączył on już do kadry zespołu na najbliższe treningi. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, zagra on w przyszłym sezonie w PlusLidze. Graczem zainteresowany jest również zespół Calzedonii Werona. Drużyna z Włoch straciła Thomasa Jaeschke, który doznał kontuzji w trakcie meczu USA z Polską podczas Pucharu Świata w Japonii. Nie będzie mógł grać przez co najmniej 3 miesiące.

Autor: Kacper Wojciechowski
Źródło: zaksa.pl
Foto: fivb.com

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*