Wiemy, kiedy polscy siatkarze i siatkarki powrócą do treningów

Pierwsze karty dotyczące tegorocznego sezonu reprezentacyjnego zostały rozdane. Treningi reprezentacji Polski rozpoczną się 1 czerwca.

Siatkarscy kibice z utęsknieniem oczekiwali na jakiekolwiek informacje związane z wznowieniem przez reprezentantów Polski treningów. PZPS ustalił datę pierwszego zgrupowania na 1 czerwca. Zgrupowania odbędą się w wieloletnich bazach przygotowawczych – siatkarze trenować będą w Spale natomiast siatkarki w Szczyrku. Zgrupowania mają odbywać się w składzie od 18 do 25 zawodników wraz ze sztabem szkoleniowym.

Powołania do siatkarek i siatkarzy będą musiały trafić co najmniej 15-16 dni przed startem rywalizacji, ponieważ każdy z reprezentantów przed przyjazdem na zgrupowanie będzie musiał odbyć 14-dniową domową kwarantanne. W czasie zgrupowań wprowadzone zostaną środki ostrożności. Zawodnicy będą mieszkać w jednoosobowych pokojach, których opuszczanie będzie możliwe tylko w godzinach treningów i posiłków.

Decyzje trenerów związane z powołaniami, z pewnością będą determinowane informacjami związanymi z tegoroczną Ligą Narodów, która stoi pod znakiem zapytania. Rozgrywki pozostają wielką niewiadomą – z uczestnictwa z nich zrezygnowali już reprezentanci Włoch. Włodarze FIVB rozważają zmianę formuły turnieju na rywalizację kontynentalną w celu uniknięcia dalekich lotów. Ile reprezentacji zdecyduje się wziąć udział w rywalizacji i czy zostanie ona rozpoczęta w sierpniu – tak jak planowano? Tego dowiemy się niebawem.

Autor: Alicja Rejowska
Źródło: polsatsport.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*