W maju reprezentacja Polski siatkarzy zagra w Opolu

Reprezentacja Polski siatkarzy wystąpi przed opolską publicznością 21 maja w potyczce w Kanadą na początek sezonu reprezentacyjnego, który w tym roku jest o tyle wyjątkowy, że Polacy będą bronić tytułu mistrza świata.

Biało-czerwoni będą przy okazji meczu w Opolu w trakcie zgrupowania przed Siatkarską Ligą Narodów (wcześniej Liga Światowa), a docelowo przed mistrzostwami świata, gdzie przecież będą bronić tytułu, zdobytego na polskiej ziemi w 2014 roku. – Cieszę się, że w mieście bliskim memu sercu będę mógł zagrać mecz reprezentacji – zaznacza Paweł Zatorski, libero reprezentacji, na co dzień występujący w Kędzierzynie-Koźlu. – Będziemy mogli zagrać przed wspaniałą opolską publicznością, która tak świetnie dopingowała podczas Klubowych Mistrzostwa Świata, gdy grałem tu z Zaksą i mam nadzieję, że tak samo będzie i tym razem – podkreśla.

Kanadyjczycy to czołowa ekipa globu. Podczas zeszłorocznej edycji LŚ wywalczyli brązowy medal. Pewnego smaczku dodaje fakt, iż prowadzi ich obecnie trener Stephane Antiga, który doprowadził Polaków do światowego czempionatu cztery lata temu. – Trudno sobie wymarzyć na ten moment większe wydarzenie sportowe: z jednej strony mistrzowie świata, którzy od tych zmagań rozpoczną – mam nadzieję, że udane – przygotowania do obrony tytułu kontra ich były trener, który ich do tego sukcesu poprowadził, a teraz przyjeżdża do nas z inną ekipą ze światowego topu– zachęca Waldemar Kobienia, prezes współorganizującego zmagania Opolskiego Związku Polskiej Siatkówki, członek zarządu PZPS.  Warto odnotować, iż mecz e z Kanadą (także w Katowicach) będą również oficjalnym debiutem nowego szkoleniowca naszej reprezentacji, którym został niedawno Belg Vital Heynen.

Ostatni raz męska reprezentacja Polski występowała w Opolu 16 lat temu, dokładnie 16 września 2002 roku, gdy w meczu towarzyskim przegrała z Hiszpanią 1:3 – Chyba byłem wtedy zbyt mały, żeby dziś pamiętać te mecze – śmieje się Zatorski. – Mam nadzieję jednak, że teraz będziemy tu grali częściej, bo po tym, co zobaczyłem tu w grudniu, na wspomnianym turnieju, to warto grać w Opolu, które bardzo fajnie się rozreklamowało. Z jego słowami zgadza się w pełni prezydent miasta. – Te zmagania zapadły nam tak w pamięć, że chcemy skorzystać z możliwości, jakie mamy wreszcie jako miasto i po tak długiej przerwie zorganizować u nas tak prestiżowy mecz. To będzie wielkie wydarzenie sportowe – nie kryje Arkadiusz Wiśniewski. – Mało w ogóle bywało ostatnio meczów polskich reprezentacji w jakiejkolwiek dyscyplinie, tym bardziej więc cieszę się, że mamy teraz możliwość współorganizowania takiej imprezy. W dodatku data też jest o tyle odpowiednia, że zepnie się z zakończeniem Dni Opola i na koniec święta miasta zagoszczą u nas wspaniałe sportowe emocje.

Źródło: pzps.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*