Vital Heynen oficjalnie trenerem Sir Safety Conad Perugii

O przejęciu stanowiska selekcjonera Sir Safety Conad Perugii przez trenera reprezentacji Polski było głośno już od jakiegoś czasu. Dziś włoski klub oficjalnie potwierdził, że od przyszłego sezonu rozpocznie współpracę z Vitalem Heynenem.

Vital Heynen prowadził ciągu ostatnich lat takie kluby jak: Noliko Maaseik, Ziraat Bankasi Ankara, Transfer Bydgoszcz, Tours VB oraz VfB Friedrichshafen. Był także trenerem reprezentacji Niemiec i Belgii, a obecnie prowadzi kadrę Polski.

Szkoleniowiec skomentował decyzję o podjęciu współpracy z włoskim zespołem – Dlaczego Perugia? Z trzech powodów. Pierwszym jest prezes klubu, z którym szybko złapaliśmy wspólny język. Drugim – Perugia jako miasto związane z siatkówką, kibice tego klubu. Po trzecie – świetna drużyna na najwyższym poziomie, z którą będę mógł walczyć o wygranie każdych rozgrywek. Głównym celem będzie oczywiście zwycięstwo we włoskiej lidze – powiedział Vital Heynen.

Największymi sukcesami w karierze trenera jest zdobycie brązowego medalu mistrzostw świata z reprezentacją Niemiec w 2014 roku oraz mistrzostwa świata z reprezentacją Polski w 2018 roku.

Autor: Aleksandra Tyczkowska
Źródło: polsatsport.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*