V.Premier League: Wygrana Kubiaka i jego Panter!

Po krótkiej przerwie w rozgrywkach japońskiej V.Premier League oraz nieudanym starcie Panasonic Panthers w pucharze Cesarza drużyna Michała Kubiaka wróciła na parkiet notując kolejne zwycięstwo w meczu ligowym, tym razem przeciwko drużynie Suntory Sunbirds.

I choć Panasonic Panthers swoją przygodę z Pucharem Cesarza zakończyły w półfinale ulegając Toray Arrows 2:3 tracąc tym szansę na grę w wielkim finale Emperors Cup a drobnej kontuzji nabawił się Michał Kubiak (siatkarz zszedł z boiska w trzeciej partii) po gorszej dyspozycji Panter nie ma śladu.

W starciu przeciwko Suntory Sunbirds w składzie Panasonic zagrał Michał Kubiak, który uporał się już z drobnym urazem, którego nabawił się w Emperors Cup. Pantery kontrolowały całe spotkanie nie dając rywalowi szans na rozwinięcie skrzydeł. Mimo wyrównanej gry w pierwszej fazie partii (23:21) przewaga pozostawała po stronie Panasonic Panthers, które ostatecznie rozstrzygnęło seta na swoją korzyść pokonując rywala 25:21.

W drugim secie siatkarze Panasonic dominowali od pierwszego gwizdka sędziego (4:2) nie dając rywalom większych szans na przejęcie inicjatywy. W miarę upływu seta przewaga ta rosła (16:11) a podopieczni Mauricio Paesa dość szybko zapewnili sobie wygraną kończąc tę partię do 17.

Trzeciego seta Pantery rozpoczęły od prowadzenia 3:0 choć z perspektywy całej partii w tej odsłonie meczu pracy im nie brakowało. Siatkarze Suntory skutecznie stawiali opór doprowadzając kilkakrotnie do remisu (10:10). Przewaga Panter pozostawała jednak bezsporna a drużyna Kapitana biało-czerwonych szybko wypracowała spora przewagę punktową (16:12), którą utrzymała niemal do końca seta. Końcówka grana na przewagi ostatecznie zakończyła się wygraną Panasonic Panthers 25:23, a tym samym zwycięstwem Panasonic w całym meczy 3:0.

Całe spotkanie przeciwko drużynie Suntory Sunbirds rozegrał Michał Kubiak. Siatkarz zagrał dobre spotkanie zważając na dopiero co przebytą kontuzję. Łącznie zdobył 12 punktów w tym 8 w ataku i 4 blokiem. Ponadto Kubiak uzyskał 43,8% skuteczności w przyjęciu piłki rywala. Najwięcej punktów dla Panasonic Panthers bo 11 zdobył Otake Ikeda.

Panasonic Panthers – Suntory Sunbirds 3:0 (25:21, 25:17, 25:23)

Autor: Dagmara Kistela
Źródło: inf. własna, vleague.jp