V.Premier League: Trzecie zwycięstwo Kubiaka!

W trzeciej rundzie spotkań japońskiej V.Premier League rywalem drużyny Michała Kubiaka Panasonic Panthers był zespół JTEKT Stings. Spotkanie na swoją korzyść rozstrzygnęli siatkarze Panasonic uznając wyższość rywala tylko w pierwszej partii, aby następnie wygrać całe spotkanie 3:1.

Pierwszy set spotkania już od pierwszych minut zapowiadał wyrównaną grę obu zespołów (2:2). Choć drużyny grały punkt za punkt niewielka przewaga w początkowej fazie pozostawała po stronie JTEKT Stings (3:2). W miarę upływu partii przewaga Panter rosła i to Kubiak i spółka wysunęli się na prowadzenie 10:7, które utrzymywali przez większą część seta. Zawodnicy JTEKT Stings gonili jednak wynik aby ostatecznie doprowadzić do wyrównania przy stanie 19:19. Ostatnie minuty seta to błąd w ataku Fukuzawy, który daje rywalom piłkę setową (23:24). Partię asem serwisowym kończy Bratoev. Zespół JTEKT Stings wygrywa tę odsłonę meczu wynikiem 25:23.

Drugiego seta lepiej otwarły Pantery, które po ataku Michała Kubiaka wysunęły się na prowadzenie 2:1. Oba zespoły grały punkt za punkt, dla Panasonic Panthers kolejne punkty zdobywał Kubiak, a także Fukuzawa, dla rywali Bratoev (6:3). Dobra gra Kubiaka w polu zagrywki pozwoliła podopiecznym Mauricio Paesa zdobywać kolejne punkty po atakach Otake oraz Fukuzawy (13:7). Siatkarze Panasonic Panthers grali zdecydowanie, punkty bezpośrednio z zagrywki dołożyli jeszcze Otake oraz Shirasawa, a w ataku po raz kolejny dobrze spisywał się Kubiak (19:13). W końcówce seta w ważnych momentach swoje ataki psuł Fukuzawa co pozwalało rywalom odrabiać pojedyńcze punkty (22:16). Piłkę setową Panterom zapewnił Michał Kubiak, a partia zakończyła się wygraną zespołu reprezentanta polski 25:21. W całym meczu nastąpiło wyrównanie wyniku 1:1.

Trzeciego seta otwarli zawodnicy JTEKT Stings wysuwając się na prowadzenie 3:1. Panasonic Panthers odpowiedzieli jednak dobrą grą w bloku zmniejszając dystans do rywala na jeden punkt, aby następnie objąć prowadzenie 8:6. Skutecznie z lewego skrzydła atakował Michał Kubiak a chwilę później również Shirasawa (11:6) co dało szósty zdobyty punkt z rzędu przez siatkarzy Panter. Rywale odpowiedzieli jednak dobrą gra w obronie i odrobili kolejne punty zmniejszając stratę do przeciwnika na cztery oczka (14:9). W decydujących momentach gry przewaga pozostawała po stronie Panasonic, którzy po atakach Kubiaka i Fukuzawy prowadzili 22:14. W końcówce piłkę w siatkę posłał jeszcze Bratoev co pozwala siatkarzom z Osaki pewnie wygrać tę partię 25:16. Prowadzenie Panasonic Panthers wzrosło do 2:1.

Czwartego seta otworzył Yamauchi zapisując na koncie Panter pierwszy punkt po ataku ze środka boiska. Chwilę później ten sam zawodnik daje kolejny punkt drużynie co pozwala objąć prowadzenie 2:1. Niestety piłkę w siatkę posyła Fukuzawa a rywale po atakach Bratoeva doprowadzają do wyrównania wyniku seta na 5:5. Kolejne minuty to zacięta gra obu drużyn, dla Panter punktuje Otake, dla rywali Bratoev (10:10). W miarę upływu partii niewielka przewaga pozostaje po stronie Panasonic Panthers, które to po ataku Fukuzawy oraz Otake wysuwają się ponownie na prowadzenie 14:12. Wynik podwyższa jeszcze kapitan biało-czerwonych, jednak rywale zaledwie kilka minut później wyrównują stan seta po atakach Bratoeva (15:15). W decydującej fazie seta większym spokojem wykazują się siatkarze JTEKT prowadząc 19:18. Pantery odrabiają jednak kolejne punkty aby po efektownym bloku Michała Kubiaka prowadzić 20:19. Końcówka partii to gra punkt za punt oraz ogromny spokój w grze Kubiaka, który dwukrotnie pokonuje rywali w ważnych momentach, dając tym samym swojej drużynie piłkę setową. Siatkarze Panasonic Panthers wygrywają tego seta 26:24, a tym samym całe spotkanie 3:1.

Dobrą grę w dzisiejszym spotkaniu przeciwko JTEKT Stings zaprezentował Michał Kubiak. Siatkarz zdobył 16 punktów (1 blokiem) uzyskując skuteczność ataku na poziomie 46,9%. Ponadto w zespole Panter punktowali Otake (15 punktów) oraz Fukuzawa (11 punktów). Zarówno Kubiak jak i Fukuzawa dobrze spisali się w przyjęciu zagrywek rywala zdobywając odpowiednio 66% i 70,6% skuteczności w tym elemencie gry.

W zespole JTEKT Stings najwięcej punktów bo aż 21 zdobył Nishida oraz Bratoev (17 oczek).

JTEKT Stings – Panasonic Panthers 1:3 (25:23, 21:25, 16:25, 24:26)

Autor: Dagmara Kistela
Źródło: info. własna, vleague.jp