V.Premier League: Pierwsza wygrana Panter Kubiaka!

W swoim pierwszym spotkaniu japońskiej V.Premier League zespół Michała Kubiaka Panasonic Panthers zmierzył się z drużyną Vc Nagano Tridents. Drużyna reprezentanta Polski po bardzo dobrym spotkaniu pewnie pokonała rywala w trzech setach.

Pierwszą partię spotkania dobrze rozpoczęli zawodnicy Panasonic Panthers, którzy już w pierwszych minutach prowadzili 7:4 utrzymując kilku punktowe prowadzenie przez całego seta. Zespół Kubiaka zdecydowanie lepiej radził sobie w przyjęciu zagrywki rywali co przełożyło się na większy spokój w grze oraz prowadzenie 15:11 w dalszej części gry. W decydującym momencie seta rywale starali się odrobić powstałą stratę zdobywając kolejno trzy oczka jednak to Panasonic Panthers pozostawało na prowadzeniu z przewagą czterech punktów przy stanie 18:14. Końcówka pierwszego seta to dominacja zespołu Kapitana biało-czerwonych oraz pewna wygrana w pierwszej partii 25:19.

Drugą partię ponownie otwiera zespół Michała Kubiaka wysuwając się na prowadzenie 3:1 już na samym początku seta. Kolejne minuty to zdecydowana przewaga Panter oraz prowadzenie 8:2 po bardzo dobrej grze w przyjęciu oraz zagrywce. Zawodnicy Nagano Tridents w miarę upływu seta odrabiają pojedyncze punkty jednak przewaga zespołu Kubiaka jest na tyle wysoka (6:10), że rywale mają trudność z jej odrobieniem. W decydującym momencie seta Pantery prowadzą aż 17:10 nie dając rywalowi szansy na nawiązanie walki. Ostatecznie drugiego seta wynikiem 25:17 wygrywa zespół Panasonic Panthers gromiąc rywala w przyjęciu oraz polu zagrywki.

Trzeciego seta lepiej skoncentrowany rozpoczął zespół Nagano Trideents, który wysunął się na prowadzenie 6:3 już na początku partii. W miarę upływu czasu Pantery doprowadziły jednak do wyrównania (8:8), aby następnie wyjść na prowadzenie 10:9. Kolejne minuty trzeciego seta to wyrównana gra obu zespołów oraz walka punkt za punkt. Siatkarze Nagano Trideent zdecydowanie lepiej radzą sobie w tej partii z zagrywką co przekłada się na grę w pozostałych elementach oraz cztery punkty zdobyte bezpośrednio w polu zagrywki. W decydującej fazie seta daje to zawodnikom Vc Nagano Trideents niewielką przewagę punktową (20:19). Końcówka to wyrównana gra punkt za punkt oraz większy spokój drużyny Kapitana Reprezentacji Polski, która kończy tę partię wynikiem 25:23 wygrywając tym samym całe spotkanie 3:0.

Pierwsze spotkanie sezonu Michał Kubiak może zaliczyć do udanych. Podwójny Mistrz Świata spisał się bardzo dobrze zarówno w przejęciu (ponad 72% skuteczności) jak i w ataku (61%). Kubiak łącznie zdobył 18 punktów w tym dwa z zagrywki i jeden w bloku.

Vc Nagano Trideents – Panasonic Panthers 0:3 (19:25, 17:25, 23:25)

Inauguracja ligi japońskiej miała miejsce w piątek 26 października. W pierwszym spotkaniu sezonu 2018/2019 zwyciężył zespół Suntory Sunbirds, który pokonał JT Thunders 3:2. W pozostałych meczach wygrane zanotowały zespoły Toray Arrows pokonując Oita Miyoshi Weiss 3:0 oraz Toyoda Gosei Trefu, która w trzech setach wygrała z FC Tokyo.

Kolejnym rywalem Panasonic Panthers będzie zespół Toray Arrows. Spotkanie odbędzie się w dniu jutrzejszym tj. 28 października 2018 r.

Autor: Dagmara Kistela
Źródło: info. własna, vleague.jp