V.Premier League: Pantery Kubiaka lepsze od FC Tokyo!

W dziesiątym spotkaniu japońskiej V.Premier League zespół Panasonic Panthers z Michałem Kubiakiem bez większych trudności pokonało siatkarzy FC Tokyo w trzech setach. Jak dotąd jest to dziewiąte zwycięstwo Panasonic Panthers, które nadal przewodzi tabeli ligowej.

Pierwszą partię oba zespoły zaczęły od gry piłka za piłkę w efekcie czego na tablicy wyników szybko pojawił się remis 3:3. Wprawdzie przez jakiś czas niewielka przewaga pozostawała przy Panasonic Panthers (7:5) rywalom zawsze jednak udawało się odrobić stracone punkty (7:7). Pierwsze wyższe prowadzenie w secie Panasonic zanotowało przy stanie 13:9 a przewagę czterech oczek utrzymywało przez dłuższy czas. Siatkarze FC Tokyo sukcesywnie odrabiali jednak straty i w decydującym momencie seta tracili do lidera V.Premier League już tylko punkt (18:17). Końcówka seta to kolejny zryw w wykonaniu siatkarzy FC Tokyo, którzy doprowadzają do wyrównania wyniku po 20, aby następnie wysunąć się na prowadzenie 21:20. Ostatecznie gra toczyła się punkt za punkt (25:25) a partia w ostatnich minutach pada łupem Panansonic Panthers (27:25).

Drugiego seta zdecydowanie rozpoczęła drużyna Panansonic Panthers, która wygrała cztery kolejne akcje i już na początku seta prowadziła 4:0. Rywale wprawdzie odrabiali pojedyncze punkty jednak przewaga Panter pozostawała  spora (7:3). Kolejne akcje rozstrzygały się również na korzyść Panasonic Panthers (11:5) a dominacja Kubiaka i jego kolegów była widoczna coraz bardziej (14:7). W decydującą fazę seta siatkarze Panasonic weszli z wyraźnie dominując na boisku a dziesięć punktów przewagi (20:10) dawało im komfort gry w ostatnich minutach seta. Partie kończą Pantery wykorzystując piłkę setową przy stanie 24:15.

Trzeci set zaczął się nieco bardziej wyrównanie, a gra punkt za punkt dała już na początku seta remis 3:3. Kolejne minuty to walka o przewagę punktową oraz niewielkie bo jedno punktowe prowadzenie siatkarzy FC Tokyo przy stanie 7:8. W miarę upływu partii coraz bardziej widoczna była przewaga Panasonic Panthers, które
wysunęło się na prowadzenie przy stanie 12:10 i z każdą kolejną piłką przewagę te sukcesywnie zwiększało (18:12). W decydującą fazę seta Pantery weszły z sześcio punktowym prowadzeniem (20:14), którego nie oddały już do końca meczu. Ostatecznie Panasonic Panthers wygrało również trzeciego seta wynikiem 25:16, a tym samym całe spotkanie 3:0.

Spotkanie przeciwko FC Tokyo Michał Kubiak może zaliczyć do udanych. Siatkarz zdobył 15 punktów (skuteczność ataku 68,4%) w tym 2 asy serwisowe. Zawodnik nie co słabiej niż zwykle radził sobie w przyjęciu piłki rywala uzyskując 47,7% skuteczności w tym elemencie gry. W drużynie Panter dobre spotkanie zagrał również Tatsuya Fukuzawa, który zdobył 11 punktów (61,1% skuteczności) oraz przyjmował na poziomie 46,7%.

Panasonic Panthers – FC Tokyo – 3:0 (27:25, 25:15, 25:16)

Autor: Dagmara Kistela
Źródło: inf. własna, vleague.jp