V.Premier League: Niespodziewana przegrana lidera!

Po niezwykle udanym sobotnim spotkaniu przeciwko Oita Miyoshi Wese Adler Panasonic Panthers bez Michała Kubiaka w składzie po jedenastu nieprzerwanie wygranych spotkaniach uległo drużynie Toyoda Gosei Trefuerza 3:1. Pantery były w stanie przeciwstawić się rywalowi tylko w drugiej partii. Nie wystarczyło to jednak na wygranie całego pojedynku.

Spotkanie rozpoczęła bardzo wyrównana gra obu drużyn (8:8). W miarę upływu seta niewielka przewaga pozostawała przy siatkarzach Toyoda Gosei głównie za sprawą skutecznej gry w bloku. Pozwoliło to zawodnikom Toyoda  na prowadzenie 13:10. Stan ten nie trwał jednak długo i do końca seta oba zespoły ze zmiennym szczęściem kilkakrotnie obejmowały prowadzenie. W końcówce pierwszej partii mocniejsi okazali się jednak siatkarze Toyoda Gosei, którzy zapisali pierwszego seta na swoją korzyść wygrywając 25:23.

Pantery moc odzyskały w drugiej odsłonie meczu prowadząc już od początku partii po niezwykle skutecznej grze w bloku Wotanabe. W miarę upływu seta gra się jednak wyrównała i niewielka przewaga ponownie towarzyszyła siatkarzom Toyoda (12:11). W decydującej fazie seta to jednak Panasonic Panthers postawiło kropkę nad przysłowiowym „i”  oraz zapisało tego seta na swoją korzyść wygrywając 25:21.

W trzeciej i czwartej partii dominowali siatkarze Toyoda Gosei, którzy byli skuteczni zarówno w grze blokiem jak i polu serwisowym. W grze Panasonic Panthers można było wyraźnie zauważyć brak czołowych zawodników takich jak Michał Kubiak czy Tatsuya Fukuzawa. Ten drugi wprawdzie pojawił się na boisku ale tylko na chwilę w
pierwszej partii nie wnosząc zbyt wiele w grę drużyny. Panterom w dniu dzisiejszym wyraźnie zabrakło koncentracji oraz motywacji szczególnie przy rozegraniu końcowych piłek.

W zespole Panasonic Panthers najwięcej punktów bo po 15 zdobyli Otake Ikeda oraz Kototo Watanabe, który królował dzisiaj w grze blokiem (5 punktów). W szeregach Toyoda Gosei Trefuerza najlepiej spisał się Takamatsu Takaya zdobywając 22 punkty dla swojej drużyny.

Przegrana Panasonic Panthers niewiele zmieniła w układzie tabeli ligowej. Pantery nadal pozostają na prowadzaniu z 12 punktami przewagi nad drugim w tabeli Suntory Sunbirds. Na trzeciej pozycji bez zmian zostaje drużyna JT Thunders.

Panasonic Panthers – Toyoda Gosei Trefuerza 1:3 (23:25, 25:21, 21:25, 13:25)

Autor: Dagmara Kistela
Źródło: inf. własna, vleague.jp