V.Premier League: Dobra passa Michała Kubiaka trwa!

Po ubiegłotygodniowej wygranej z największym rywalem z podwórka ligowego, drużyną Suntory Sunbirds drużynie Michała Kubiaka przyszło zmierzyć się z jedną z najsłabiej notowanych drużyn aktualnego sezonu ligowego Oita Miyoshi Weise Adler. I choć Panasonic Panthers zapewniło sobie powrót na fotel lidera V.Premier League w ostatniej kolejce rozgrywek mecz z Oita był walką o zbudowanie przewagi nad rywalem i umocnienie aktualnej pozycji.

O sile Panasonic Panthers zdołał się przekonać każdy zespól ligi japońskiej bo jak dotąd Pantery zanotowały tylko dwie porażki w sezonie 2018/2019. Siatkarze Oita Miyoshi Weise Adler do spotkania podeszli jednak w pełni zmotywowani i już w pierwszej partii pokazali, że nie oddadzą „skóry” łatwo. Niezwykle zacięty pierwszy set zakończył się wygraną Panasonic na przewagi dopiero przy stanie 42:40, a końcówka była niezwykle emocjonująca i zacięta. Szala zwycięstwa co chwilę przechylała się na inną stronę aby ostatecznie dać prowadzenie w meczu Panterom.

Druga partia rozpoczęła się od wyrównanej walki oraz gry punkt za punkt (5:5) z niewielką przewagą Panasonic Panthers przy stanie 10:8. Wprawdzie rywale próbowali dogonić Pantery ale wypracowana wcześniej przewaga pozwoliła podopiecznym Mauricio Paesa na spokojne prowadzenie gry (16:14) oraz pewną wygraną w secie wynikiem 25:19.

Po zaciętej wygranej w pierwszej partii oraz łatwej wygranej w drugim secie wydawało się, że Pantery szybko rozstrzygną losy trzeciej partii na swoją korzyść. Siatkarze Oita Miyoshi Weise Adler wykazali się jednak dużą cierpliwością i mimo niewielkiego prowadzenia Panter (3:2) w pierwszych minutach seta wyrównali wynik punktowy aby następie przejąc inicjatywę (12:9). Oba zespoły w dniu dzisiejszym grały niezwykle skutecznie w obronie, w szeregach Oita skutecznie atakował Yakan, co pozwoliło drużynie Oita wysunąć się na prowadzenie 17:15 oraz wygrać tę partię ze sporą przewagą do 20.

Czwarta partia od początku lepiej układała się dla Panasonic Panthers (4:5) choć drużyna kapitana biało-czerwonych traciła wiele punktów w polu zagrywki. Skuteczne ataki Otake oraz Kubiaka, który pojawił się na boisku od początku drugiego seta pozwoliły na zdobycie czterech oczek przewagi (20:16) oraz uspokojenie gry. Decydująca faza seta pokazała dużą cierpliwość siatkarzy Panasonic, którzy utrzymali koncentrację do końca i zakończyli tego seta wygraną 25:21 rozstrzygając losy całego spotkania na swoją korzyść wygraną 3:1.

W starciu przeciwko Oita Miyoshi Weise Adler Michał Kubiak pojawił się w drugiej partii zastępując kontuzjowanego Tatsuya Fukuzawę. Kubiak zdobył 16 punktów, w tym dwa blokiem i jeden z pola zagrywki uzyskując skuteczność ataku na poziomie 56,5%. Zawodnik bardzo dobrze spisał się w przyjęciu piłki rywala notując 81,8% skuteczności w tym elemencie gry. Z dobrej strony pokazał się również Otake Ikeda, który przyzwyczaił już do swojej dobrej gry. Siatkarz zdobył najwięcej bo 22 punkty w drużynie Panasonic Panthers (51,2%).

W zespole Oita Miyoshi Weise Adler najlepiej spisał się Mark Espejo zdobywając 24 punkty (60,5% skuteczności ataku) oraz 52,9% skuteczności przyjęcia piłki.

Po dzisiejszym meczu wygranym 3:1 Panasonic Panthers pozostają na pozycji lidera V.Premier League z 39 punktami (13 wygranych spotkań i 2 porażki) oraz przewagą 5 oczek nad Suntory Sunbirds (34 punkty).

Oita Miyoshi Weise Adler – Panasonic Panthers 1:3 (40:42, 19:25, 25:20, 21:25)

Autor: Dagmara Kistela
Źródło: inf. własna, vleague.jp