V.Premier League: Dobra passa Kubiaka trwa!

Panasonic Panthers Michała Kubiaka nadal pozostają niepokonani. W czwartym meczu japońskiej V.Premier League Pantery w dobrym stylu ogrywają Toyoda Gosei Trefelsa 3:0 utrzymując tym samym pozycję lidera ligi.

Pierwsza partię oba zespoły rozpoczęły dość nerwowo. Żaden nie był w stanie uzyskać zdecydowanej przewagi w efekcie czego już w pierwszych minutach na tablicy wyników widniał wynik 4:4. Pierwsze widoczne prowadzenie uzyskuje drużyna Panasonic Panthers zdobywając trzy punktowe prowadzenie przy stanie 13:10. Mimo kolejnych akcji po stronie siatkarzy Toyoda Gosei Pantery utrzymywały bezpieczne prowadzenie (16:12) w zasadzie do końca partii. Siatkarze Gosei odrabiali wprawdzie pojedyncze punkty jednak przewaga wypracowana wcześniej przez zespół Kubiaka pozwoliła siatkarzom Panasonic spokojnie prowadzić grę w decydujących momentach pierwszej partii (20:16). Ostatnie minuty seta to zdecydowana gra Kubiaka i jego drużyny, która notując kolejne skuteczne zagrania prowadziła 22:19. Ostatnie minuty to gra punkt za punkt oraz wygrana Panasonic Panthers 25:21.

Drugiego seta lepiej rozpoczął zespół Panasonic Panthers, który po ataku z lewego skrzydła Fukuzawy oraz błędzie rywali wysunął się na prowadzenie 2:0. Siatkarze Toyoda Gosei mimo błędów w polu zagrywki dwukrotnie obijali blok Panter doprowadzając tym samym do wyrównania wyniku na 4:4. W szeregach Panter swojej ataki skończyli zarówno Kubiak jak i Fukuzawa co ponownie dało im prowadzenie przy wyniku 10:8. Po stronie rywali w dzisiejszym meczu dobrze spisywał się Igor Omrcen, Chorwat rzadko się mylił zapisując na koncie swojej drużyny kolejne punkty. Na przerw techniczną to jednak Panasonic Panthers schodzili prowadząc 12:9. Kolejne minuty meczu to utrzymująca się na wysokim poziomie skuteczność podopiecznych Mauricio Paesa, którzy zwiększyli przewagę po atakach Otake oraz asie serwisowym Fukatsu. Doskonałą obronę oraz atak z prawego skrzydła dołoży jeszcze Kubiak i na tablicy był wynik 16:13 dla Panter. Siatkarze Toyoda Gosei mimo licznych błędów w polu zagrywki skutecznie obijają blok Panther odrabiają cztery oczka straty doprowadzając tym samym do wyrównania wyniku na 17:17. Pantery z opresji ratuje jednak Yamauchi, który atakuje ze środka oraz Michał Kubiak, który doskonale blokuje atak rywala (19:17) dzięki czemu Pantery ponownie odskakują na dwa oczka. Końcówka partii to zacięta gra obu zespołów. Udany blok na Otake sprawił, że wynik tej partii rozstrzygał się w ostatnich minutach seta. Piłkę setową Panterom daje Kubiak, jednak dwukrotne ataki Igora Omrcena pozwalają na wyrównanie wyniku na 24:24. W kocówce mocniejsi okazują się siatkarze Panasonic, którzy wygrywają tę partię 26:24, po skutecznym zagraniu Otake.

Trzeciego seta otwierają siatkarze Toyoda Gosei, jednak już od pierwszych minut widoczna jest dominacja Kubiaka i jego drużyny. Swoje ataki skutecznie kończy reprezentant polski, a także Shirasawa, który najpierw skutecznie atakuje a później dokłada jeszcze blok na rywalu (6:2). Mocnym atutem Panter w dniu dzisiejszym był również Yamauchi, który wspiera kolegów atakami ze środka. Po stronie Gosei kolejne punkty zdobywa Igor, jednak przewaga Panter pozostaje znaczna (11:7). W miarę upływu partii przewaga ta utrzymuje się mimo pojedynczych błędów między innymi Fukatsu w polu zagrywki (15:11). W dobrej dyspozycji w dniu dzisiejszym pozostaje Otake, który kończy niemal wszystkie ataki z korzyścią dla swojego zespołu. W końcówce efektowny blok dokłada jeszcze Watanabe i Panasonic pewnie zmierzają po wygrana w tym spotkaniu rozbijając rywala 23:15. Piłkę meczową Pantery uzyskują po asie serwisowym Yamauchiego, a spotkanie efektownym atakiem z lewego skrzydła kończy Michał Kubiak. Panasonic Panthers wygrywają cały mecz wynikiem 3:0 osiągając jak dotąd czwartą wygraną w aktualnym sezonie V.Premier League.

Kolejny dobry mecz rozegrał Mistrz Świata z 2014 i 2018 roku Michał Kubiak. Siatkarz zdobył 15 punktów (1 blok) uzyskując 70% skuteczności w tym elemencie gry. Zawodnik równie dobrze radził sobie w przyjęciu piłki kończąc spotkanie z wynikiem 72,5%. W szeregach Panter dobre spotkanie ponownie zagrał Otake zdobywając 11 punktów przy 78,6% skuteczności gry oraz Fukuzawa, który zapisał na swoim koncie 9 punktów (52,9%) oraz 63,9% skuteczności w przyjęciu piłki.

Panasonic Panthers z 4 wygranym meczami oraz 12 punktami na koncie pozostają liderem V.Premier League przed zespołami  Toyoda Gosei Trefelsa oraz JTEKT Stings.

Panasonic Panthers – Toyoda Gosei Trefelsa 3:0 (25:21, 26:24, 25:16)

Autor: Dagmara Kistela
Źródło: info. własna, vleague.jp