V.League: Panasonic Panthers wygrali z Suntory Sunbirds oraz Osaką Blazers Sakai

Panasonic Panthers, drużyna kapitana reprezentacji Polski – Michała Kubiaka, rozegrał w weekend dwa ligowe spotkania. Przeciwnikami mistrza Japonii były zespoły Suntory Sunbirds oraz Osaka Blazers Sakai. W obu meczach lepsi okazali się mistrzowie Japonii, którzy wygrali każdą z potyczek 3:1.

Problemy w trzecim secie z przyjęciem nie przeszkodziły w wygraniu spotkania

Gospodarzem spotkania byli gracze Panasonic Panthers. W pierwszym secie goście prowadzili minimalnie przez niemal całą partię. W końcówce siatkarze mistrza Japonii zdobyli pięć punktów z rzędu dzięki świetnym zagrywkom Kunihiro Shimizu oraz blokowi Michała Kubiaka (25:22). Druga odsłona rozpoczęła się od przewagi gospodarzy wynoszącej cztery punkty. Nie oddali jej już do końca seta (25:21). W trzeciej partii spadł procent przyjęcia podopiecznym Hiroyuki Furuty, co spowodowało spadek skuteczności w ataku. Goście zaczęli grać lepiej w polu serwisowym (17:25). Ostatnia partia była zgoła odmienna. To siatkarze Panasonic Panthers wzmocnili zagrywkę, co doprowadziło do wygrania seta 25:17 i całego spotkania 3:1.

Michał Kubiak rozegrał przeciętne spotkanie. Skończył 13 z 36 ataków, dołożył jeszcze punkt z bloku oraz zagrywki.

Panasonic Panthers – Suntory Sunbirds 3:1 (25:22, 25:21, 17:25, 25:17)

Zwycięstwo z Osaką Blazers Sakai, świetne spotkanie Michała Kubiaka

W niedzielnym spotkaniu Panasonic Panthers podjęli na własnym boisku Osakę Blazers Sakai. W pierwszym secie obie drużyny toczyły bardzo wyrównaną walkę. O zwycięstwie zdecydowały skuteczne ataki Maurice’a Torresa, portorykańskiego atakującego drużyny z Osaki, w końcówce partii (23:25). Kolejne dwa sety natomiast łatwo padły łupem gospodarzy. Podopieczni Hiroyukiego Furuty byli bardzo skuteczni w ataku, na poziomie 60% (25:15, 25:16). Ostatni set był podobny do pierwszej odsłony. Doszło do gry na przewagi, którą na swoją korzyść rozegrali siatkarze Panasonic Panthers 33:31 i wygrali całe spotkanie 3:1.

Fantastyczne spotkanie rozegrał Michał Kubiak. Skończył 25 z 35 ataków (skuteczność na poziomie blisko 71,5%), dorzucił jeszcze dwa punktowe bloki. Był zdecydowanie najlepszym graczem swojego zespołu. Jego drużyna po jedenastu kolejkach prowadzi w lidze z przewagą punktu nad JTEKT Stings.

Panasonic Panthers – Osaka Blazers Sakai 3:1 (23:25, 25:15, 25:16, 33:31)

Zespół Michała Kubiaka następne spotkania rozegra w przyszły weekend. W sobotę zagrają o 5:00 polskiego czasu z FC Tokyo, a w niedzielę z Toray Arrows o godzinie 4:00.

Autor: Kacper Wojciechowski
Źródło: vleague.jp