V.League: Panasonic Panthers wygrał z JT Thunders, dobry mecz Michała Kubiaka

W meczu szóstej kolejki ligi japońskiej, drużyna Michała Kubiaka – Panasonic Panthers podjęła u siebie wicemistrza kraju – JT Thunders. Spotkanie było zaskakująco jednostronne, gospodarze wygrali 3:0. Mecz rozegrano w hali Matsumoto City Gymnasium.

Pierwsze dwa sety miały bardzo podobny przebieg. Gospodarze od początku nadawali ton grze, wychodząc na przewagę kilku punktów, której już do końca seta nie roztrwonili (25:21, 25:22). W trzeciej partii role się odwróciły, tym razem goście prowadzili grę. Przy stanie 17:14 dla JT Thunders, świetną serią zagrywek popisał się Hideomi Fukatsu i zespół Panasonic Panthers szybko odrobił straty. W końcówce udało im się odskoczyć i zakończyć mecz w trzech setach.

Michał Kubiak rozegrał dobre spotkanie. Skończył 12 z 26 ataków, dorzucił trzy punktowe bloki oraz jeden punkt bezpośrednio z zagrywki. Jego drużyna zajmuje aktualnie drugie miejsce w tabeli, tracąc do lidera trzy punkty. W kolejnym spotkaniu mistrz Japonii zagra z drużyna Osaka Sakai, już jutro o 3:30 czasu polskiego.

Panasonic Panthers – JT Thunders 3:0 (25:21, 25:22, 25:22)

Autor: Kacper Wojciechowski
Źródło: opracowanie własne na podstawie vleague.jp