V.League: Panasonic Panthers w finale ligi japońskiej

W weekend drużyna Michała Kubiaka – Panasonic Panthers rozegrała dwa mecze w japońskiej lidze. Jej rywalami były drużyny JTEKT Stings oraz FC Tokio. Oba mecze zakończyły się jednostronnie, mistrz Japonii wygrał 3:0.

Zwycięstwo z wiceliderem

W sobotnim spotkaniu Panasonic Panthers rozegrał mecz z wiceliderem tabeli JTEKT Stings. Spotkanie okazało się wyjątkowo jednostronne. Gospodarze od początku spotkania narzucili mocne tempo gry, którego nie wytrzymywali goście. Wszystkie sety wygrali mistrzowie Japonii z kilku punktową przewagą.

Michał Kubiak rozegrał niezłe spotkanie. Skończył 6 z 13 ataków, dorzucił trzy bloki i jedną punktową zagrywkę.

Panasonic Panthers – JTEKT Stings 3:0 (25:20, 25:19, 25:19)

Siatkarze z Tokio rozbici

W niedzielę mistrzowie Japonii podjęli siatkarzy FC Tokio. Było to, podobnie jak w sobotę, spotkanie pod dyktando gospodarzy. W każdej partii dominowali, nie pozwalając graczom ze stolicy na wyrównaną grę. Jedynie w trzecim secie udało się gościom przekroczyć próg 20 punktów.

Fantastyczne spotkanie rozegrał Michał Kubiak. Skończył on 12 z 17 ataków, dorzucił dwa punktowe bloki i cztery punkty bezpośrednio z zagrywki.

Panasonic Panthers – FC Tokio 3:0 (25:19, 25:18, 25:22)

Zespół Michała Kubiaka zapewnił sobie finał mistrzostw Japonii. Do rozegrania pozostał im jeszcze jeden mecz fazy zasadniczej z JT Hiroshimą, który odbędzie się 15 lutego. Wielki finał ligi japońskiej zaplanowany jest na 29 lutego. Z kim zmierzą się zawodnicy Panasonic Panthers dowiemy się dopiero po rozegraniu meczów fazy play-off.

Autor: Kacper Wojciechowski
Źródło: opracowanie własne na podstawie vleague.jp