V.League: Panasonic Panthers nie obronili tytułu

W Takasaki Arenie rozegrano dziś finał ligi japońskiej. Zespół Michała Kubiaka – Panasonic Panthers po dramatycznym spotkaniu przegrał 2:3 z JTEKT Stings. Ta porażka oznacza, iż drużyna kapitana reprezentacji Polski nie obroniła tytułu wywalczonego rok temu.

Mecz rozpoczął się od pewnie wygranego seta przez obrońców tytułu. Zespół Michała Kubiaka pewnie prowadził od samego początku seta i wygrał 25:17. W drugiej partii to siatkarze JTEKT szybko uzyskali przewagę kilku punktów (8:13, 15:20), którą utrzymali do końca seta (22:25). W następnej odsłonie zawodnicy Panasonic Panthers pewnie prowadzili paroma oczkami niemal do samej końcówki. Wtedy to seria sześciu punktów z rzędu rywali doprowadziła do zwycięstwa przez nich 25:22. Kolejna partia wyglądała podobnie. Obrońcy tytułu prowadzili paroma punktami, by potem kilka punktów z rzędu siatkarzy JTEKT wyrównało stan gry. Koniec seta został rozegrany na przewagi, zwycięsko dla Panasonic Panthers. W tie-breaku lepiej spisali się siatkarze JTEKT Stings, którzy od samego początku prowadzili i utrzymali przewagę do samego końca. JTEKT Stings wygrał 3:2 i został nowym mistrzem Japonii. Drużyna Panasonic Panthers musiała zadowolić się srebrnym medalem.

Michał Kubiak zagrał bardzo dobre spotkanie. Skończył 25 z 45 ataków (skuteczność 55,6%), dorzucił trzy oczka bezpośrednio z zagrywki i trzy punkty blokiem.

Panasonic Panthers – JTEKT Stings 2:3 (25:17, 22:25, 22:25, 28:26, 10:15)

Autor: Kacper Wojciechowski
Źródło: opracowanie własne na podstawie vleague.jp