Uniwersjada: Polacy bez straty seta pokonali reprezentację Kanady

Polacy w dobrym stylu zakończyli zmagania w fazie grupowej 30. Letniej Uniwersjady w Neapolu. Ich ostatnim przeciwnikiem byli Kanadyjczycy, którzy nie zdołali wygrać nawet jednego seta.

Początkowo trwała walka punkt za punkt między drużynami, ale Polakom dzięki dwóm efektownym blokom udało się wyjść na minimalne prowadzenie (8:7). Dzięki błędom rywali w przyjęciu i ataku przewaga reprezentacji Polski w połowie seta wynosiła już pięć punktów (15:10). Po długiej wymianie piłki Polacy powiększyli swoją przewagę po udanym ataku (19:14). Kanadyjczycy raczej nie mieli żadnych szans na wygranie pierwszego seta, gdyż nie byli w stanie pokonać polskiego bloku. W końcówce przewaga Kanady zmalała o jeden punkt, kiedy to jeden z reprezentantów Polski skierował piłkę w aut (23:19). Polska pewnie wygrała pierwszą odsłonę meczu, nie dając żadnych szans rywalom (25:20).

Drugi set lepiej rozpoczął się dla reprezentacji Polski (6:4). Reprezentacja Kanady po chwili jednak wyrównała dzięki asowi serwisowemu (6:6). Polacy szybko odskoczyli na kilka punktów (11:7). Kanadyjscy siatkarze dalej mieli problemy z blokowaniem ataków rywali, przez co nie byli w stanie podjąć wyrównanej walki. Nasi reprezentanci praktycznie nie popełniali błędów na tle grających nierówno Kanadyjczyków (16:13). Atak w antenkę jednego z reprezentantów Kanady powiększył i tak już sporą przewagę Polski (22:15). Świetnej grze Polaków nie przeszkodziły również przerwy brane przez szkoleniowca Kanadyjczyków. Reprezentacja Polski pewnie wygrała drugiego seta (25:16),

Na początku trzeciej odsłony meczu Polacy szybko wypracowali sobie dwupunktową przewagę (4:2). Do pierwszej przerwy technicznej Kanadyjczycy niespodziewanie wyrównali i objęli prowadzenie (6:8). Po chwili jednak as serwisowy jednego z reprezentantów Polski i udany atak pozwoliły Polakom odskoczyć o dwa punkty (10:8). Polski blok był w dzisiejszym meczu nie do pokonania. Kanadyjscy przyjmujący mieli problemy z odbieraniem mocnych ataków przeciwnika (18:14). W końcówce seta przewaga reprezentacji Polski wynosiła cztery punkty (22:17). Trzecią partię, a zarazem cały mecz w świetnym stylu wygrali nasi reprezentanci (25:18).

Polska – Kanada 0:3 (25:20, 25:16, 25:18)

Polska: Gruszczyński, Kozub, Masłowski, Nowakowski, Łukasik, Kędzierski, Lemański, Lipiński, Filipiak, Lipiński, Domagała, Semeniuk, Niemiec, Halaba

Kanada: Cranstron, Ireland, Mortensen, Hobern, Moate, Pereira, Metcalf, Johnson, Dixon, Friesen, Taylor, Hutcheson

Autor: Karolina Żurawska