Uniwersjada: Polacy awansowali do finału

Polscy siatkarze po niezwykle zaciętym meczu z reprezentacją Rosji awansowali do finału Uniwersjady. Polacy pokonali Rosjan 3:2.

Pierwszy set rozpoczęło prowadzenie reprezentacji Rosji (3:1). Po błędzie Rosjan Polacy doprowadzili do remisu (3:3). Od tego momentu gra toczyła się niemal punkt za punkt. W końcu Polska wyszłą na trzypunktowe prowadzenie po dwóch nieudanych atakach rosyjskiej ekipy (12:9). Po kolejnej nieudanej akcji rywali prowadzenie Polaków zwiększyło się do czterech punktów (14:10). Dwa błędne ataki Rosjan zapewniły polskiemu zespołowi trzy punkty przewagi na drugiej przerwie technicznej (16:13). As serwisowy rosyjskiej ekipy zmniejszył prowadzenie Polaków do jednego punktu (19:18). Skuteczny atak i punktowa zagrywka po stronie polaków przybliżyła nasz zespół do zwycięstwa w secie (23:20). Set zakończył udany atak polskiego zespołu 25:21.

Drugą partię otworzyło czteropunktowe prowadzenie Polaków (5:1). Rosjanie zdołali odrobić nieco straty, lecz polska drużyna pozostawała na prowadzeniu (8:4). Punktowy blok naszej ekipy i nieudane ataki Rosjan zwiększył przewagę Polaków do siedmiu punktów (11:4). Prowadzenie polskiej ekipy powiększyło się jeszcze po skutecznym ataku (15:7). Kilka dobrych akcji reprezentantów Rosji nie wystarczyły by dogonić bardzo dobrze prezentującą się polską drużynę (19:12). As serwisowy Polaków zdecydowanie przybliżył naszą ekipę do zwycięstwa w secie (22:14). Partię zakończył autowy atak Rosjan 25:15.

Trzeci set rozpoczął się od remisu (4:4). Po autowym ataku Rosjam dwupunktowe prowadzenie osiągnęła reprezentacja Polski (6:4). As serwisowy i punktowy blok po stronie pozwolił drużynie rosyjskiej wyprzedzić Polaków (7:6). Od tego momentu trwała zacięta walka. Ponowie na prowadzenie wróciła reprezentacja Polski (11:9), ale Rosjanie zdołali zremisować i ponownie wyprzedzić nas zespół dzięki punktowym zagrywką (12:14). Udane akcje ekipy rosyjskiej powiększyły przewagę do pięciu punktów (15:20). Pod koniec partii Rosjanie prowadzili już sześcioma punktami (17:23). Autowy atak Polaków zakończył set na korzyść Rosjan 25:19.

Czwartą partię rozpoczęło prowadzenie ekipy rosyjskiej (4:3). Po skutecznych atakach Rosjanie na drugiej przerwie technicznej prowadzili trzema punktami (8:5). Kolejne udane akcje po stronie rosyjskiego zespołu dały naszym rywalom cztery punkty przewagi (10:6). As serwisowy pozwolił Polakom zmniejszyć straty do przeciwników (12:10). Jednak błędy polskiej drużyny i skuteczne akcje Rosjan dały im aż sześciopunktowe prowadzenie (16:10). Polakom udało się zmniejszyć straty do rywali dzięki skutecznym atakom (17:14). Rosjanie jednak ponownie odskoczyli na sześć punktów (22:16). Set zakończyli na swoją korzyść Rosjanie 25:18.

Tie-break od prowadzenia rozpoczęła reprezentacja Rosji (3:1). As serwisowy Polaków doprowadził do remisu (4:4). Punktowy blok polskiej drużyny dał naszej ekipie prowadzenie (8:7). Skuteczny atak i błąd Rosjan pozwolił Polakom osiągnąć trzypunktową przewagę (11:8). Udana akcja zapewniła polskiej reprezentacji piłkę meczową (14:11), ale Rosjanie doprowadzili do gry na przewagi. Autowy atak Rosjan zakończył mecz 17:15 dla reprezentacji Polski.

Polska – Rosja 3:2 (25:21, 25:15, 19:25, 18:25, 17:15)

Polska: Kędzierski, Semeniuk, Halaba, Nowakowski, Lemański, Filipiak, Masłowski (L), Kozub, Lipiński, Domagała, Niemiec,

Rosja: Surmczewski, Koronov, Bogdan, Jakowlew, Paroszin, Melnikow, Kriwticzenko (L) Pankow, Klec, Bełgorcew, Pakszin, Ursow

Źródło: Opracowanie własne