Uniwersjada: Iran pokonany, kolejne zwycięstwo reprezentacji Polski

Polska reprezentacja nie zwalnia tempa na Uniwersjadzie. W trzecim spotkaniu fazy grupowej pokonała reprezentację Iranu 3:0.

Pierwszy set rozpoczął się od remisu (3:3). Potem na trzypunktowe prowadzenie wyszła reprezentacja Polski (7:4). Polacy skutecznie atakowali i utrzymywali przewagę nad przeciwnikami (14:11). Irańczykom udało się postawić skuteczny blok, lecz nadal mieli trzy punkty straty do Polaków (16:13). Polska drużyna po kolejnej udanej akcji powiększyła przewagę nad rywalami do pięciu punktów (20:15). Autowy atak jednego z reprezentantów Iranu jeszcze powiększył przewagę Polski (21:15). Kolejny błąd popełniony przez Irańczyków w polu serwisowym zapewnił Polakom piłkę setową (24:18). Set na swoja korzyść zakończyła reprezentacja Polski 25:19.

Drugą partię rozpoczęło trzypunktowe prowadzenie reprezentacji Polski (3:0). Irański zespół zdołał zbliżyć się na jeden punkt (5:4), ale Polacy po punkcie zdobytym blokim i asie serwisowym odskoczyli na cztery punkty (8:4). Po błędzie Irańczyków prowadzenie reprezentacji Polski powiększyło się do sześciu punktów (12:6). Pięciopunktowa przewaga polskiej drużyny utrzymywała się do drugiej przerwy technicznej (16:11). Kolejne dobre akcje jeszcze powiększyły prowadzenie Polaków (19:13). Dwa udane bloki i as serwisowy drużyny irańskiej zmniejszyły dystans do rywali (19:21). Polska kadra ponownie odskoczyła przeciwnikom i zdobyła piłkę setową (24:20). Set wygrali Polacy 25:21

Trzeci set rozpoczęło prowadzenie reprezentacji Polski (3:1). Po punkcie zdobytym bezpośrednio z zagrywki i udanym ataku prowadzenie polskiego zespołu powiększyło się do czterech punktów (6:2). Polacy powiększyli jeszcze swoją przewagę po autowym ataku reprezentacji Iranu (11:6). Kolejne udane ataki dały polskiej drużynie sześć punktów przewagi (14:8). Irańczycy zbliżyli się nieco do rywali, ale Polacy nadal prowadzili na drugiej przerwie technicznej (16:12). Po postawieniu dwóch skutecznych bloków zespół irański doprowadził do remisu (17:17). Reprezentacja Polski zdołała zdobyć cztery punkty z rzędu i ponownie wyjść na prowadzenie (21:17). Jednak poźniej to Irańczycy zdobyli cztery punkty pod rząd, znów doprowadzając do remisu (21:21). W końcówce partii znacznie lepiej zagrali Polacy i to oni zdobyli piłkę meczową (24:21). Mecz zakończył się na korzyść reprezentacji Polski 25:21.

Iran – Polska 0:3 (19:25, 21:25, 21:25)

Iran: Ramezani, Farhadi, Karkhaneh, Hamoodi, Heidari, Mousavigargari, Daliri, Zadeh, Ranjbarzeidabadi, Verdian, Shahsavand, Einisamarein

Polska: Gruszczyński, Kozub, Masłowski, Kędzierski, Lemański, Lipiński, Domagała, Nowakowski, Semeniuk, Niemiec, Halaba, Filipiak

Autor: Aleksandra Tyczkowska
Źródło: Opracowanie własne