PL: Trzysetowe starcie w Zawierciu

Drużyna Aluronu Virtu Warty Zawiercie podjęła dzisiaj u siebie Stocznię Szczecin. Gospodarze wygrali to spotkanie w trzech zaciętych partiach, a najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Grzegorz Bociek.

Spotkanie od udanego ataku z krótkiej rozpoczął Gałązka 0:1. Po ataku Boćka na tablicy widniał wynik 3:3. Kurek pomylił się w swoim ataku, a tym samym gospodarze wyszli na dwupunktowe prowadzenie 5:3. Świetnym atakiem popisał się Bociek i było już 8:5Kaziyski zaatakował daleko w aut, zawiercianie prowadzili czterema oczkami 10:6. Po udanym ataku Gałązki szczecinianie tracili do rywali trzy punkty (12:9). Kurek pomylił się w polu serwisowym 15:12. Przyjezdni zdołali doprowadzić do remisu po ataku Kani w aut 16:16. Zawiercianie zdobyli punkt blokiem i tym samym prowadzili 20:18. Po znakomitym ataku Kurka na tablicy widniał wynik 21:21. Końcówka seta była zacięta, ale lepsi w niej okazali się gospodarze, którzy wygrali 26:24.

Drugą partię od dwupunktowego prowadzenia rozpoczęli szczecinianie 0:2. Po ataku Kurka z prawego skrzydła na tablicy widniał wynik 2:4. Gawryszewski swoim atakiem z krótkiej doprowadził do remisu 4:4. Świetnym atakiem popisał się Kaziyski, a Stoczniowcy tym samym znów mieli dwa oczka przewagi 5:7. Z krótkiej zapunktował Gałązka 7:9Waliński pomylił się w polu zagrywki 11:13. Szczecinianie zdobyli punkt blokiem 12:15. Po znakomitym ataku Hoaga wzrosło prowadzenie przyjezdnych 13:18. Po ataku Boćka ze skrzydła gospodarze tracili do rywali tylko jeden punkt 18:19. Po kolejnym jego ataku zawiercianie doprowadzili do remisu 20:20. Kurek zaserwował w aut 22:21Van De Voorde pomylił się w polu zagrywki, a tym samym Jurajscy Rycerze wygrali tego seta 25:23.

Z lewego skrzydła zaatakował Kaziyski 0:1. Bociek zaserwował w aut i tym samym przyjezdni prowadzili dwoma punktami 2:4. Waliński zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki 4:5. Świetnym atakiem popisał się Kurek, na tablicy widniał wynik 6:9. Bociek zaatakował w aut 8:10. Ze środka zaatakował Gałązka i było już 11:13. Zawiercianom udało się doprowadzić do remisu 16:16. Z prawego skrzydła zapunktował Bociek 17:17. Gospodarze zablokowali atak Kurka i zyskali tym dwa punkty przewagi 20:18. Bociek popisał się kolejnym dobrym atakiem 21:19. Z lewego skrzydła zaatakował Hoag 22:22. Waliński zakończył swoim atakiem tego seta 26:24, a całe spotkanie Jurajscy Rycerze wygrali 3:0.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Stocznia Szczecin 3:0 (26:24, 25:23, 26:24)
MVP: Grzegorz Bociek

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Gawryszewski, Kania, Semeniuk, Bociek, Waliński, Masny, Koga, Dosanjh, Malinowski, Swodczyk

Stocznia Szczecin: Kaziyski, Hoag, Żygadło, Kurek, Gałązka, Van De Voorde, Rossard, Mihułka, Penchev, Kluth, Wika, Maziarz

Autor: Angelika Golubek