Trzynasta rocznica śmierci Arka Gołasia

Trzynaście lat temu, w wypadku samochodowym, zginął Arkadiusz Gołaś. Przez wielu uważany za nadzieję polskiej siatkówki. 

Gołaś stał u progu wielkiej kariery. Dostał propozycje gry w bardzo dobrym, włoskim klubie Lube Banca Macerata. To właśnie w drodze do Włoch, zdarzył się wypadek, w którym zginął siatkarz. Do Włoch niestety nie zdążył już dotrzeć…

Gołaś w koszulce reprezentacji Polski rozegrał 141 spotkań. Ostatni raz w meczu reprezentacji wystąpił 8 września 2005 roku z Portugalią podczas mistrzostw Europy w Rzymie. Rok później odbyły się mistrzostwa świata, podczas których Polacy zajęli historyczne drugie miejsce. Medal zadedykowali właśnie Arkowi. Czuli, że gdyby tylko żył, stałby tam z nimi i odbierałby razem z nimi ten sam medal. Podczas ceremonii wręczenia medali wystąpili w koszulce z numerem 16. Tym samym, z którym grał Gołaś w reprezentacji.

Nieprzerwanie od 2006 roku, jesienią, odbywa się Memoriał Arkadiusza Gołasia, który upamiętnia tego zawodnika. Tegoroczna edycja odbędzie się koło Poznania, w Zalesewie. Już 5 października spotkają się tam zespoły z Zawiercia, Warszawy, Szczecina oraz Kędzierzyna.

Autor: Julia Białasik
Źródło: pzps.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*