Treningi z Mariuszem Wlazłym powracają!

Mimo że sezon siatkarski dobiega końca, nie każdy siatkarz wybiera się na zasłużone wakacje. Najlepszym przykładem jest dziewięciokrotny mistrz Polski oraz mistrz świata z 2014 roku – Mariusz Wlazły, który co roku tuż po sezonie rozpoczyna serię treningów dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Siatkarskie campy są organizowane przez Fundację Mariusza Wlazłego. Tegoroczna edycja „Treningów z Mariuszem Wlazłym” odbędzie się  w terminie 1-15 czerwca w różnych lokalizacjach.

W tym roku Mistrz Świata rozpocznie trening w swoim rodzinnym mieście – Wieluniu. Następnie odwiedzi Kraków, Łódź, Koluszki oraz Trójmiasto. Na trening do każdej z miejscowości może przybyć 80 uczniów w wieku 10-15 lat. Jedynie w Łodzi przewidziano dwa treningi.

 Celem treningów jest zachęcenie dzieci do sportowej rywalizacji i pokazanie, że mogą się one łączyć z dobrą zabawą. Chciałbym, aby były impulsem do rozpoczęcia sportowej kariery, jej kontynuowania lub po prostu – okazją do dodatkowej dawki ruchu. Mam nadzieję, że uczestnicy będą mogli się podczas nich wiele nauczyć – mówi Mariusz Wlazły.

Młodzi siatkarze będą mieli okazję trenować pod okiem najlepszych specjalistów ze sztabu szkoleniowego oraz spotkać się ze swoim idolem. Na wszystkich uczestników czeka mnóstwo siatkarskich emocji oraz niespodzianek.

Terminarz IV edycji „Treningów z Mariuszem Wlazłym”: 
1 czerwca – Wieluń 
2 czerwca – Kraków 
6 – 7 czerwca – Łódź 
8 czerwca – Koluszki 
15 czerwca – Trójmiasto

Projekt „Treningów z Mariuszem Wlazłym” wystartował w 2016 roku. W poprzednich edycjach Mariusz Wlazły wraz ze swoim sztabem trenerskim odwiedził: Wieluń, Łódź, Koluszki, Kraków, Lublin, Tarnobrzeg, Gliwice oraz Gdańsk. 

Autor: Paulina Pioch
Źródło: pzps.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*