Trefl Gdańsk z kolejnymi potwierdzonymi przypadkami koronawirusa

Koronawirus nadal sieje zamęt w szeregach ekipy z Pomorza. Klub poinformował o kolejnych czterech potwierdzonych przypadkach zachorowań na COVID-19. Ze względu na ochronę danych osobowych i dobro siatkarzy i członków klubu, nie podane zostały personalia zarażonych osób.

W szeregach Trefla Gdańsk potwierdzono cztery kolejne przypadki koronawirusa. Wcześniej klub poinformował już o dwóch. Zakażenie wykryto u trzech siatkarzy i jednego członka sztabu szkoleniowego. Wynik ujemny uzyskały dwie osoby z marketingu i jeden członek sztabu.

Osoby, u których został już przeprowadzony test na koronawirusa zgłaszały niepokojące objawy i gorsze samopoczucie. Reszta zawodników test przeszła wczoraj lub dzisiaj. Wszystko zależy bowiem od decyzji sanepidu, który ustala termin. Bierze pod uwagę to, kiedy był ostatni faktyczny kontakt z osobą zarażoną, a także okres, którym wirus się rozwija. Pierwszy zawodnik, który uzyskał wynik dodatni ostatni raz na hali był w poniedziałek. Jeśli u osoby, która miała kontakt z zarażonym nie występują żadne niepokojące objawy to test na koronawirusa przeprowadza się od 7 do 9 dni od ostatniego kontaktu. Wyniki testów z poniedziałku oraz wtorku powinny być znane już środę, ewentualnie w czwartek. Zawodnicy, u których wykryto wirusa czują się dobrze i aktualnie przebywają u siebie w domach. Dodatnie wyniki otrzymały także dwie osoby z najbliższego otoczenia pierwszych zakażonych. 

Z powodu koronawirusa klub musiał wycofać się z plażowych rozgrywek PreZero Grand Prix i zawiesić treningi. 1 sierpnia ekipa z Gdańska miała bowiem rozegrać pierwsze mecze. Ostatecznie w ich miejsce wskoczyli siatkarze z pierwszoligowego LUK Politechnika Lublin.

Autor: Julia Białasik
Źródło: polsatsport.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*