PL: Trefl Gdańsk po zaciętej walce pokonał Indykpol AZS Olsztyn

W 19. Kolejce PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn podjął na hali Urania drużynę Trefla Gdańsk. Po zaciętej walce ostatecznie to drużyna gości zwyciężyła 3:2.

Pierwszą partie skutecznym atakiem rozpoczął Andringa. Początek meczu był wyrównany, po zepsutej zagrywce Hadravy był remis 2:2. Po dobrym ataku Muzaja goście wysunęli się na niewielkie prowadzenie (5:3). Gdańszczanie starali się utrzymać swoją przewagę jednak po ataku Luxa był remis 7:7. Po skutecznej kiwce w wykonaniu Janusza goście ponownie byli o punkt lepsi (10:9). Po ataku po bloku Mijailovicia ponownie był remis (12:12). Muzaj posłał piłkę w aut i to gospodarze obieli prowadzenie (15:13). Chwilę później Andringa zepsuł zagrywkę a swój atak skończył tym razem Muzaj doprowadzając po raz kolejny do remisu (16:16). W decydującej fazie spotkania olsztynianie wysunęli się na prowadzenie. Po ataku Hadravy AZS wygrywał 19:16. Schott został zatrzymany blokiem a kolejnym świetnym atakiem popisał się Hadrava (21:17). W końcówce pierwszej partii gospodarze wykorzystali dekoncentrację rywala. Andringa skutecznie obił blok dzięki czemu olsztynianie mieli piłkę setową, ostatecznie wygrywając po ataku Pietraszko 25:20.

Drugiego seta skutecznie rozpoczęli goście prowadząc po serii dobrych zagrywek Nowakowskiego 4:0. Pierwszy punkt dla gospodarzy zdobył atakiem Lux (4:1). Andringa skutecznie zagrał blokiem zmniejszając nieco przewagę gości (4:6). Nowakowski świetnie zaatakował ze środka a chwilę później pojedynczym blokiem zatrzymał Hadravę powiększając prowadzenie Trefla (9:5). Schott popisał się asem serwisowym a Muzaj zakończył atak doprowadzając do stanu 12:7. Po niezwykle mocnym ataku Muzaja gdańszczanie prowadzili już sześcioma punktami (14:8). Hebda posłał asa serwisowego doprowadzając do stanu 17:11. Gospodarze zaczęli popełniając błędy własne, Andringa zaatakował w aut (18:13) a swoją świetną grę kontynuowali gdańszczanie doprowadzając po skutecznym ataku Muzaja do stanu 22:15. Po zepsutej zagrywce Pietraszko Trefl miał piłkę meczową którą wykorzystał kończąc seta efektownym asem serwisowym Nowakowskiego (25:16). 

Trzecią partie od błędu dotknięcia siatki rozpoczęła drużyna Trefla. Po skutecznym ataku Muzaja gdańszczanie wysunęli się na prowadzenie 3:1. Chwilę później atakujący gości popisał się punktową zagrywką doprowadzając do stanu 5:2. Hadrava trafił w boisko zmniejszając nieco straty (5:7). Nowakowski dwukrotnie zakończył swój atak a Lux wpadł w siatkę doprowadzając do stanu 10:5. Hebda wpadł w siatkę ale przewaga Trefla wciąż była wysoka (12:7). Paweł Woicki zepsuł zagrywkę zwiększając prowadzenie gdańszczan do sześciu punktów (14:9). Po mocnym ataku Muzaja Trefl prowadził 16:10. Niemiec zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki a Nowakowski zakończył swój atak ze środka siatki doprowadzając do stanu 19:12. W końcówce seta AZS nieco odrobił straty jednak Trefl po dobrym ataku Muzaja wciąż miał wysoką przewagę (22:16). Po wygranej przepychance na siatce gdańszczanie mieli piłkę setową ostatecznie zwyciężając po zepsutej zagrywce Andringi 25:18. 

Czwartego seta podobnie jak poprzednia partie skutecznie otworzyli goście. Po ataku po bloku Hebdy Trefl prowadził 3:0. Muzaj popisał się kolejnym asem serwisowym a Lux został zatrzymany na bloku dzięki czemu gdańszczanie prowadzili już 6:2. Schott skutecznie zagrał w ataku doprowadzając do stanu 8:4. Po serii skutecznych ataków po stronie olsztynian gospodarze odrobili jednak straty. Po długiej wymianie punkt wywalczyli olsztynianie doprowadzając do remisu 9:9. Gospodarze zaczęli kończyć swoje ataki a gdańszczanie popełniali błędy własne. Po ataku Zniszczoła Indykpol prowadził 14:11. Swój atak zakończył również Muzaj jednak AZS wciąż był na prowadzeniu (16:14). Po ataku Luxa i Hadravy przewaga gospodarzy ponownie się zwiekszyła (18:14). Hadrava po raz kolejny zakończył swój atak jednak chwilę później tym samym odpowiedział Muzaj (20:18). W końcówce zawodnicy Trefla popełnili serię błędów własnych. Muzaj zepsuł zagrywkę a Schott nie trafił w boisko (23:19). Lux posłał asa serwisowego dzięki czemu olsztynianie mieli piłkę setową którą wykorzystali zatrzymując Hebde blokiem tym samym wygrywając 25:19.  

Tie-breaka mocnym atakiem rozpoczął Muzaj. Po skutecznym ataku Schotta Trefl prowadził już 3:0. Andringa obił blok Hebdy zmniejszając straty Indykpolu (3:4). Gdańszczanie utrzymali jednak koncentrację. Dobrym atakiem popisał się Nowakowski a gospodarze posłali piłkę w aut doprowadzając do stanu 6:3. Hebda dwukrotnie skutecznie zagrał w ataku zwiększając przewagę gości (8:4). Olsztynianie nie poddali się i wykorzystując błędy przeciwnika odrobili straty (8:9). W decydującym momencie meczu trefl prowadził po ataku Nowakowskiego 12:9. Ich przewaga szybko jednak stopniała po ataku Luxa i świetnej zagrywce Hadravy (12:11). Muzaj świetnie spisał się w ataku dzięki czemu gdańszczanie mieli piłkę setową. Piątego seta i tym samym całe spotkanie zakończył dobrym atakiem Schott (15:11). 

Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 2:3 (25:20, 16:25, 18:25, 25:19, 11:15)

Indykpol AZS Olsztyn: Pietraszko, Hadrava, Lux, Andringa, Woicki, Zniszczoł, Żurek (libero)
Trefl Gdańsk: Niemiec, Janusz, Schott, Mijailović, Muzaj, Nowakowski, Olenderek (libero)

MVP: Piotr Nowakowski

Autor: Paulina Modzelewska
Źródło: Opracowanie własne

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*