Transfery: Kolejny Polak w talii Vitala Heynena. Maciej Muzaj dołącza do Sir Safety Perugia.

Lider włoskiej Serie A, w oficjalnym komunikacie, poinformował o sprowadzeniu nowego zawodnika. 26-latek jest anonsowany jako recepta na problemy klubu na pozycji atakującego. Nowy kontrakt Polaka ma obowiązywać do końca sezonu, z możliwością przedłużenia.

Urodzony we Wrocławiu atakujący swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w lokalnej Gwardii. Wraz z końcem wieku kadeta, dostrzeżony przez skautów, przeniósł się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale aby tam, pod okiem najlepszych juniorskich trenerów w kraju, kontynuować swój rozwój. Następnie rozpoczął podbój PlusLigi. W trakcie 7 lat spędzonych na parkietach jednej z najlepszych lig świata, reprezentował kolejno barwy Skry Bełchatów, Jastrzębskiego Węgla, Trefla Gdańsk oraz Onico Warszawy. Po zdobyciu czterech medali Mistrzostw Polski oraz Superpucharu naszego kraju, wraz z początkiem sezonu 2019/20, przeniósł się do Rosji. Reprezentował barwy zespołu Gazprom-Jurga Surgud, w szeregach którego został najlepszym punktującym ligi. Tak udany rok w wykonaniu Polaka, zaowocował kolejną ofertą z Superligii, tym razem z Uralu Ufa. Po mało udanym sezonie, 4 lutego, klub oraz Polski atakujący rozwiązali kontrakt za porozumieniem stron.

Wrocławianin od 2016 roku znajduje się również w składzie reprezentacji Polski. Jest powoływany do kadry przez każdego kolejnego trenera, rozpoczynając od Stephana Antigii, a kończąc na Vitalu Heynenie. Wraz z biało-czerwonymi zdobył między innymi srebro Pucharu Świata, brązowy medal Mistrzostw Europy, czy brąz Ligii Narodów.

O miejsce w składzie będzie rywalizował z wracającym po kontuzji Aleksandarem Atanasijeviciem oraz, często wystawianym przez trenera Heynena na ataku, holenderskim przyjmującym Thijsem ter Horstem.

Autor: Maksymilian Kaczmarek
Źródło: www.sirsafetyperugia.it

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*