Transferowy zawrót głowy w Orlen Lidze

Sezon transferowy w pełni także w Orlen Lidze. Do tej pory najwięcej dzieje się w ekipie mistrza Polski, Chemika Police. 

Na chwilę obecną z drużyną mistrzyń Polski pożegnało się pięć zawodniczek. Klub opuszczają aż trzy przyjmujące – Aleksandra Jagieło zdecydowała się na powrót do ekipy z Bielska-Białej, Jelena Blagojević przenosi się do Developresu SkyRes Rzeszów. Nieznana jest jeszcze przyszłość Anny Werblińskiej. Do Włoch wraca natomiast Joanna Wołosz. Reprezentacyjna kapitan będzie bronić barw Imoco Volley Conegliano. Z kolei Madelaynne Montano grać będzie w Lju Jo Nordmeccania Modena. Natalia Mędrzyk, która w zeszłym sezonie reprezentowała barwy Impela Wrocław, zdecydowała się związać się umową z drużyną z Polic. Chemik zakontraktował też dwie Serbki. Rozgrywająca Sladjanę Mirković oraz przyjmującą Biankę Busę. Obie zawodniczki mają na swoim koncie występy w kadrze narodowej. Do drużyny dołączyła też atakująca, Alex Holston. 

Spory ruch jest też w ekipie wicemistrzyń Polski. Z Grotem Budowlani Łódź pożegnała się już Sylwia Pycia oraz Paulina Maj-Erwardt. Pierwsza zakończyła już karierę, a druga zdecydowała się urlop macierzyński. Z klubu odchodzi też Heike Beier, jednak nie wiadomo gdzie zagra doświadczona Niemka. Rozgrywająca Ewelina Tobiasz zdecydowała się kontynuować karierę w drużynie Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza. Do Łodzi wraca natomiast Agata Witkowska, która występowała ostatnio we włoskim Yamamay Busto Arsizio. 

Developres SkyRes Rzeszów pozyskał już wspomnianą Blagojević, ale też dwie środkowe – Monikę Ptak z wrocławskiego Impela oraz Kamilę Ganszczyk z Dąbrowy Górniczej. Z klubem pożegnała się natomiast kapitan, Katarzyna Mróz, Patrycja Flakus  wybrała ofertę z Muszyny, a Miroslava Paskova zdecydowała się na powrót do Bułgarii. 

Zmiany szykują się w Impelu Wrocław. Z klubu odeszły dwie Amerykanki – Megan Courtney przenosi się do Canakkale Belediyespor, a Micha Hancock do włoskiej Monzy. Nieznana jest też przyszłość Agaty Sawickiej i Agnieszki Kąkolewskiej. Do drużyny dołączyła natomiast Julia Szczurowska, która dotychczas grała w Młodej Lidze Kobiet oraz Natalia Murek, zawodniczka SMSu Szczyrk. 

Z ekipą z Dąbrowy Górniczej pożegnała się Eleonora Dziękiewicz. Środkowa zdecydowała się zakończyć karierę. Z klubu odchodzi też Helena Horka i Yael Castiglione, jednak nie wiadomo gdzie obie siatkarki zagrają w przyszłym sezonie. W Tauronie grać będzie wspomniana już Tobiasz oraz Aleksadra Lipska. 

Sześć zawodniczek, grających w minionym sezonie w drużynie z Bielska zdecydowało się na zmiany. Joanna Staniucha-Szczurek również zdecydowała się na zakończenie kariery. Z klubem żegnają się Aleksandra Trojan, Ewelina Brzeźińska, Sonia Mikyskova, Erica Handley i Natalia Perlińska. W ich miejsce klub zakontraktował Jagieło, młodą Olivię Różański, reprezentacyjną rozgrywającą, Marlenę Pleśnierowicz oraz Julię Nowicką. 

Skład na przyszły sezon ogłosiła też ekipa z Muszyny. Do zespoły dołączyło aż osiem nowych zawodniczek, a wśród nich Marija Karakasheva z Bułgarii, znana polskim kibicom Danica Radenković, Monika Bociek, Paulina Bałdyga, Roksana Brzóska, Patrycja Flakus, Karolina Portalska, Małgorzata Śmieszek. Z klubem żegnają się natomiast: Justyna Sosnowska, Anna Grejman, Magdalena Wawrzyniak, Aleksandra Pasznik, Magdalena Szabo, Natasa Cirikiz, Marina Cvetanović, Tanja Sredić i Dorota Wilk. Na ławkę trenerką wraca też Bogdan Serwiński. 

Autor: Marta Kicińska
Źródło: Inf. własna 

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*