TPP: Mecz bezpiecznie kontrolowany przez Jastrzębski Węgiel

Drugie ćwierćfinałowe spotkanie TAURON Pucharu Polski przysporzyło troszkę siatkarskich emocji. Po kwarantannie wróciła ta część drużyny i sztabu szkoleniowego, której brakowało Jastrzębskiemu Węglowi. Próbowała to wykorzystać drużyna BKS Visła Bydgoszcz. Goście mimo powolnego rozkręcania gry nie mieli problemów, by wygrać.

Początek pierwszego seta jastrzębianie zaczęli od dwupunktowej przewagi po ataku Fornala i bloku Wiśniewskiego (0:2). Przewaga ta się powiększyła, gdy Galabov zaatakował w aut (2:5). Gospodarze pogubili się w swej grze (4:8). Po ataku Karpińskiego przewaga jastrzębian stopniała (7:9). Dobra gra Galabova, który obił blok i zaliczył asa serwisowego sprawiła, że wynik doprowadził do remisu (12:12). Krótko trwała wyrównana walka blok Al Hachdadiego dał prowadzenie drużynie (14:16). Kiwka Kampy i dwa popisowe asy Mohammeda budują mocną przewagę (16:21). Świetnym serwisem pochwalić się mógł też Marcyniak (18:21). Mocny atak Szymury i pomyłka gospodarzy (19:24). Bydgoszczanie w końcówce powalczyli dobrą grą, ale to nie wystarczyło by dogonić gości i Al Hachdadi kończy tego seta (21:25).

Drugi set był istną demolką. Jastrzębski Węgiel nie dał szans Viśle i już od początku kontrolowali tego seta. Po dobrych atakach Fornala i Al Hachdadiego wyszli na prowadzenie (0:2). Dobra gra przez środek pozwoliła bardziej odskoczyć faworyzowanej drużynie (2:6). O przerwę poprosił trener Marcin Ogonowski i BKS wydawał się przez chwilę pokazywać dobrą grę (4:6). Długo nie trwało nim drużyna gości ponownie odskoczyła. Popisał się blok i punktował Al Hachdadi (4:9). Znów świetnie zagrał blok jastrzębian (6:11). Nie trzeba było długo czekać, by zobaczyć jak Jastrzębski Węgiel ucieka rywalom. Dwa ataki Fornala i ściana nie do przebicia (7:14). As serwisowy, atak Szymury (8:17). Po zepsutych serwisach w siatkę gospodarzy i asie serwisowym Szymury przewaga już tylko rosła (11:22). Gutkowski popsuł zagrywkę i skończył seta (13:25).

Trzeci set rozpoczął się po myśli jastrzębian, dobra gra bloku i mocne ataki Al Hachdadiego dały wysokie prowadzenie (1:5). Kampa dołożył swój as serwisowy (3:9). Al Hachdadi i Fornal nie zwalniali ręki przy atakach (4:11). Bydgoszcz odzywa się w bloku i Łaba dodaje atak (6:11). Al Hachdadi punktuje zagrywką, a Lukas Kampa jest czujny na siatce co powiększa przewagę (7:15). Moment dobrej gry bydgoszczan, dobre ataki Kosiby i as Karpińskiego (11:16). Zepsute zagrywki poszły w ruch z obu stron. Al Hachdadi gra świetne spotkanie i ponownie punktuje (13:20). Visła zdobywa serię punktów dzięki dobrej grze w bloku i asie Masnego (16:20). Czas wziął Andrea Gardini, by uspokoić zespół. Po przerwie Gladyr dał punkt ze środka (16:21). Al Hachdadi i Wiśniewski powiększają przewagę atakiem (17:23). I mecz kończy Karpińskii posyłając piłkę na zagrywce w siatkę (19:25).

BKS Visła Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel 0:3 (21:25, 13:25, 19:25)

BKS Visła Bydgoszcz: Galabov, Karpiński, Marcyniak, Masny, Łaba, Bonisławski(L), Gałązka, Kowalski, Kosiba, Gutkowski

Jastrzębski Węgiel: Wiśniewski, Fornal, Al Hachdadi, Szymura, Popiwczak, Gladyr, Kampa, Kosok

MVP: Mohammed Al Hachdadi

Autor: Bartłomiej Niewczas
Źródło: informacja własna