Tomasz Fornal nowym zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla

Tomasz Fornal po odejściu z Cerradu Czarnych Radom Tomasz Fornal podpisał kontrakt z Jastrzębskim Węglem. Będzie reprezentował klub przez nadchodzące dwa sezony.

 

O transferze przyjmującego wypowiedział się trener klubu z Jastrzębia Zdroju – Zawodnik ten otwierał listy życzeń największych polskich klubów, dlatego tym bardziej doceniam pracę, którą wykonał nasz prezes, skutecznie ściągając Tomasza do naszego Klubu oraz jego menedżer, który zaufał naszej koncepcji. To unikatowy siatkarz. Jego wyjątkowość polega na tym, że jest wszechstronny. Prezentuje wysoką jakość w każdym elemencie: przyjęcia, ataku, ale i serwisu, bloku czy obrony – powiedział  Roberto Santili.

Tomasz Fornal w Radomiu spędził lata, w trakcie których rozegrał 91 spotkań i zdobył 1004 punkty. Jastrzębski Węgiel będzie dopiero drugim klubem zawodnika w PlusLidze. Przyjmujący otrzymał w tym roku powołanie od Vitala Heynena do reprezentacji Polski.

Siatkarz również skomentował swój transfer – Jastrzębski Węgiel to klub, w którym będę mógł się rozwijać i zrobić postępy. Tutaj zawsze walczy się o najwyższe cele, o medale, co będzie dla mnie ciekawym doświadczeniem – powiedział Tomasz Fornal.

Trener Roberto Santili uważa, że Fornal może stać się wkrótce ważna postacią w reprezentacji Polski.

Autor: Aleksandra Tyczkowska
Źródło: polsatsport.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*