Thibault Rossard: Musimy być pewni siebie

Reprezentacja Francji wygrała kolejne, drugie spotkanie podczad XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera rozgrywanego w krakowskiej Tauron Arenie. Thibault Rossard podzielił się z nami m.in. wrażeniami po meczu.

VF: Francja wygrała po raz kolejny i pokazała swoją siłę i potencjał, jak oceniasz mecz?
Thibault Rossard: Ciężko walczyliśmy, czuliśmy się zmęczeni, zarówno z powodu przygotowań jak i z przez wczorajszy, pięciosetowy bój. Pomimo tego jednak nie poddaliśmy się, daliśmy z siebie wszystko i ostatecznie to my wygraliśmy.

VF: A co sądzisz o Waszej dotychczasowej grze  w Memoriale?
Thibault Rossard: Nie pokazaliśmy najlepszej siatkówki, jednak walczyliśmy i zagraliśmy tak jak chcieliśmy. To najważniejsze przeciwko tak dobrym zespołom jak Polska czy Rosja.

VF: A jak oceniasz przygotowanie zespołu do najważniejszego turnieju w sezonie? Czy wszystko jest dopracowane, czy są jeszcze elementy nad którymi trzeba popracować?
Thibault Rossard: Nie sądzę, żeby trzeba było poprawiać coś szczególnego, jednak musimy wciąż pracować i podtrzymywać dobrą grę oraz dalej zwyciężać najważniejszych momentach. Musimy być pewni siebie i jechać na Mistrzostwa aby wygrywać.

VF: Francja jest jednym z faworytów do zwycięstwa w LOTTO EUROVOLLEY 2017. Czy czujecie w związku z tym jakąś presję?
Thibault Rossard: Oczywiście że czujemy presję, aby osiągnąć jakiś dobry wynik. Wygraliśmy Ligę Światową, graliśmy ładną siatkówkę, jesteśmy dobrym zespołem. Uważam jednak, że zespół potrzebuje odrobiny presji żeby grać na swoim, wysokim poziomie.

VF: Co sądzisz o Tauron Arenie? Jest to miejsce, gdzie będą się odbywać się najważniejsze mecze podczas mistrzostw.
Thibault Rossard: Hala jest naprawdę przyjemna i duża. Wczoraj, kiedy graliśmy przeciwko Polsce nie była pełna, ale i tak dużo ludzi przyszło kibicować, więc grało mi się świetnie.

VF: Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiała Aleksandra Mrozicka, volleyflash.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*