Taylor Sander nowym nabytkiem PGE Skry Bełchatów

Ostatnio dużo mówiło się o odejściach z PGE Skry Bełchatów. Klub opuścili czołowi zawodnicy – Mariusz Wlazły oraz Jakub Kochanowski. Przyszedł jednak czas na dobre wiadomości dla wszystkich kibiców klubu z Bełchatowa. 

Już od dłuższego czasu z klubem z Bełchatowa łączony był Taylor Sander. Jednak ze względu na epidemię koronawirusa nie wiadomo było, czy dojdzie do podpisania kontraktu. Kluby nadal bowiem nie wiedzą, jak bardzo ich budżety zostaną zmniejszone. Warto także dodać, że siatkarz miał oferty z takich klubów jak Sir Safety Conad Perugia, czy Leo Shoes Modena.

W Bełchatowie przygotować się do Igrzysk Olimpijskich 

Mówi się, że Sander do Bełchatowa ma przyjść się odbudować. Poprzedni sezon był dla niego bowiem bardzo trudny. Podczas gry w zespole z Moskwy nabawił się kontuzji barku. Okazała się na tyle poważna, że konieczna była operacja. W konsekwencji wykluczyła ona zawodnika z gry na kilka miesięcy. Ostatecznie Taylor Sander zdecydował się na zmianę klubu oraz ligi. W Bełchatowie ma przygotować się do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2021

Sander sukcesami stoi

Taylor Sander to bardzo utytułowany siatkarz. Ma w swojej kolekcji złoto (2014) oraz brąz (2015) Ligi Mistrzów, złoto Pucharu Świata (2015), brązowy (2018) oraz srebrny (2019) medal Ligi Narodów. Jednak do największych osiągnięć Amerykanina zaliczyć można brąz mistrzostw świata z 2018 roku oraz brąz zdobyty podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro z 2016 roku. Przyjmujący ma także sporo trofeów zdobytych w różnych klubach. W 2016 zdobył Puchar Challenge, a w 2017 srebro Klubowych Mistrzostw Świata. Dodatkowo ma na swoim koncie srebro Ligi Mistrzów z 2018 roku, mistrzostwo Włoch (2018) oraz mistrzostwo Brazylii z 2019 roku. Wielokrotnie był wyróżniany nagrodami indywidualnymi. 

Wyzwania czekające na Amerykanina 

Amerykanin, wraz z PGE Skrą Bełchatów, będzie miał szansę zawalczył nie tylko o tytuł mistrza Polski. Klub z Bełchatowa bowiem w przyszłym sezonie będzie występował także w Lidze Mistrzów. W tym sezonie klub z Bełchatowa zakończył rozgrywki na trzeciej pozycji. Uplasował się tuż za Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyń-Koźle i VERVĄ Warszawa Orlen Paliwa.

Autor: Julia Białasik
Źródło: skra.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*