Szeroka kadra reprezentacji Włoch zmniejszona do 17 siatkarzy

Reprezentacja Włoch ma za sobą kolejny tydzień pracy na zgrupowaniu w Cavalese. W jego trakcie rozegrane zostały sparingi z reprezentacją Holandii oraz zorganizowano treningi otwarte dla kibiców. Umożliwiło to trenerowi Gianlorenzo Blenginiemu dokładną obserwację jego podopiecznych w akcji i wybór 17 siatkarzy, którzy pozostaną na dalszej części zgrupowania.

Po spotkaniach kontrolnych z reprezentacją Holandii Włosi otrzymali kilka dni wolnego. Do ciężkiej pracy wrócili w środę, 8 sierpnia. Część treningów zostało otwartych dla kibiców. W dalszych przygotowaniach brać udział będzie jednak już tylko 17 graczy.

Przed czwartym tygodniem przygotowań Azzurrich do Mistrzostw Świata kadrę opuścili Riccardo Sbertoli, Fabio Balas, Alberto Polo, Giacomo Rafaelli i Giulio Sabbi. Dla kibiców pamiętających jego wkład w niektóre z sukcesów reprezentacji Włoch może być to zaskoczeniem. Sabbi przegrał bezpośrednią rywalizację z będącym w wysokiej formie Gabrielle Nellim oraz gwiazdą reprezentacji Włoch, która wraca do gry na ataku – Ivanem Zaytsevem.

Skład reprezentacji Włoch:
Rozgrywający: Simone Giannelli, Michele Baranowicz
Libero: Massimo Colaci, Salvatore Rossini
Środkowi: Simone Anzani, Daniele Mazzone, Enrico Cester, Davide Candellaro, Roberto Russo
Przyjmujący i atakujący: Osmany Juantorena, Simone Parodi, Luigi Randazzo, Gabriele Maruotti, Oleg Antonov, Filippo Lanza, Ivan Zaytsev, Gabriele Nelli

Autor: Martyna Ostrowska
Źródło: opracowanie własne na podstawie volleyball.it

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*