Szeregi Asseco Resovi opuści aż siedmiu siatkarzy

Asseco Resovia może uznać miniony sezon za strasznie przegrany. Zajęli oni ostatecznie szóste miejsce, przegrywając batalię z Jastrzębskim Węglem. W trakcie sezonu doszło również do zmian na ławce trenerskiej. Teraz nadszedł czas na pożegnania z zawodnikami.

Klub poinformował o zakończeniu współpracy z aż siedmioma zawodnikami. Wśród nich znaleźli się:
Jochen Schöps, Lukáš Ticháček, Aleksander Śliwka, Dominik Depowski, Michał Kędzierski, Paweł Rusek i Elviss Krastins.
Jochen Schöps od 2016 roku pełnił rolę kapitana zespołu. Z drużyną wywalczył dwa mistrzostwa, dwa wicemistrzostwa Polski oraz srebro Ligi Mistrzów. Łącznie w Rzeszowie spędził sześć lat.
Lukáš Ticháček, czyli rozgrywający Pasów, również postanowił pożegnać się z klubem. Do zespołu dołączył w 2011 roku, kiedy to zrezygnował z gry w lidze niemieckiej. Prowadzona przez niego gra doprowadziła do trzykrotnego mistrzostwa, dwukrotnego wicemistrzostwa oraz srebra w europejskim pucharze.
Aleksander Śliwka, który dzięki grze w rzeszowskim zespole w ubiegłym roku dostał powołanie do reprezentacji, zdecydował zmienić barwy klubowe. W ciągu czterech lat spędzonych na Podkarpaciu dwukrotnie grał na wypożyczeniu: w AZS Politechnika Warszawska i Indykpolu AZS Olsztyn. Z rzeszowskim klubem zdobył srebrny medal mistrzostw Polski.
Z klubem pożegnał się również Michał Kędzierski, który zasilał również szeregi Cerrad Czarnych Radom i Effectora Kielce.
Dominik Depowski w klubie grał tak naprawdę niecały jeden sezon, ponieważ w trakcie został wypożyczony do Espadonu Szczecin.
Paweł Rusek oraz Elviss Krastins także zdecydowali się zmienić kluby. Wiadomo, że Rusek zasili inny, na razie nieznany PlusLigowy zespół.

Autor: Julia Białasik
Źródło: assecoresovia.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*