SuperLiga: Zwycięstwo Macieja Muzaja po pięciosetowym boju

Gazprom-Jugra Surgut wygrał swój pierwszy mecz na wyjeździe. Po zaciętym pojedynku z zespołem Ural Ufa, drużyna naszego atakującego mogła się cieszyć z drugiego zwycięstwa w sezonie.

Mecz rozpoczął się od zaciętej walki punkt za punkt, obie drużyny na zmianę traciły i zdobywały minimalną przewagę. Prz stanie 16:15 gospodarzom udało się odskoczyć na dwa punkty. Siatkarze z Surgutu  w końcówce tej partii meczu doprowadzili do remisu. Set ostatecznie zakończył się zwycięstwem Gazpromu-Jugry Surgut (23:25).

W drugim secie przyjezdni szybko wypracowali sobie dwupunktową przewagę, ale Ural Ufa z czasem wyrównał wynik. Gospodarzom udało się wywalczyć piłkę setową. Siatkarze Gazpromu-Jugry Surgut jednak obronili dwie piłki setowe i mieli szansę na wygranie drugiej partii. Po krótkiej grze na przewagi gospodarze doprowadzili do remisu w meczu (26:24).

Kolejna odsłona meczu rozpoczęła się od wysokiego prowadzenia Uralu Ufy, której przewaga nad przeciwnikiem w pewnym momencie wynosiła aż dziesięć punktów. Przyjezdni z czasem odrobili część strat, ale ostatecznie nie mieli już szans na podjęcie równorzędnej walki z rywalem. Trzeciego seta pewnie wygrali gospodarze i objęli prowadzenie w całym meczu (25:18).

Czwarty set był bardziej wyrównany od poprzedniego. Cały czas trwała wyrównana walka między drużynami, które na zmianę uzyskiwały i traciły przewagę. Dopiero w końcówce Gazprom-Jugra Surgut wyszedł na dwupunktowe prowadzenie, którego już nie oddał do końca trwania tej odsłony meczu. Dzięki wygranej przyjezdni przedłużyli swoją szansę na zwycięstwo w całym meczu (23:25).

Tie-break od samego początku był bardzo zacięty. Przy stanie 7:7 Ural Ufa wyszła na prowadzenie, które jednak chwilę później roztrwoniła. Gazprom-Jugra Surgut zdobyła pięć punktów z rzędu co ostatecznie pozwoliło jej wygrać cały mecz (12:15).

Maciej Muzaj w starciu z Uralem Ufa zaprezentował się z bardzo dobrej strony. W całym meczu zdobył ogółem 32 punkty, pewnie kończąc decydujące piłki.

Następny mecz Gazprom-Jugra Surgut rozegra 15 listopada 2019 roku o godzinie 12:30 z Zenitem St. Petersburg w ramach rozgrywek o Puchar Rosji.

Ural Ufa – Gazprom-Jugra Surgut 2:3 (23:25, 26:24, 25:18, 23:25, 12:15)

Autor: Karolina Żurawska