SuperLiga: Zwycięstwo Fabiana Drzyzgi nad Dynamo-LO

Lokomotiw Nowosybirsk, w składzie z Fabianem Drzyzgą, zapisał na swoje konto kolejne zwycięstwo. W trzech setach pokonał na wyjeździe Dynamo-LO.

Na początku meczu Lokomotiw Nowosybirsk zdobył pięć punktów z rzędu, ale gospodarzom udało się wyrównać do stanu 9:9. Przez krótki czas trwała wyrównana walka między oboma zespołami. Z czasem jednak przyjezdni zaczęli coraz bardziej powiększać swoją przewagę. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Lokomotiwu Nowosybirsk (19:25).

Drugi set był bardzo wyrównany, drużyny na zmianę zdobywały i traciły niewielką przewagę. Przy stanie 10:10 zawodnicy z Nowosybirska wypracowali sobie dwupunktowe prowadzenie. Dynamo-LO miał kilka szans, aby wyrównać wynik, ale przyjezdni skutecznie im to uniemożliwiali. Ta partia meczu również zakończyła się wygraną Lokomotiwu Nowosybirsk (21:25).

Kolejna odsłona rywalizacji rozpoczęła, się podobnie jak poprzednia, od walki punkt za punkt. Dopiero przy stanie 8:9 przyjezdni odskoczyli na kilka punktów. Zawodnikom z Dynamo-LO udało się w końcówce odrobić część strat, ale ostatecznie trzeciego seta, jak i cały mecz rozstrzygnęli na swoją korzyść zawodnicy Lokomotiwu Nowosybirsk (23:25).

Dynamo-LO – Lokomotiw Nowosybirsk 0:3 (19:25, 21:25, 23:25)

Fabian Drzyzga prowadził grę swojej drużyny w pierwszych dwóch setach.

Następny mecz Lokomotiw Nowosybirsk rozegra 18 grudnia 2019 roku o godz. 20:00 z drużyną Chaumont VB 52 w ramach Pucharu CEV.

Autor: Karolina Żurawska
Źródło: lokovolley.com