SuperLiga: Zwycięstwo drużyny Fabiana Drzyzgi nad ASK Niżny Nowogród

Lokomotiw Nowosybirsk zapisał na swoje konto kolejne zwycięstwo. Tym razem, we własnej hali, w czterech setach pokonał ASK Niżny Nowogród.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki punkt za punkt między obiema drużynami. Siatkarzom z Niżnego Nowogrodu udawało się czasem wywalczyć kilkupunktową przewagę, ale gospodarze cały czas odrabiali straty. W końcówce seta, przy stanie 23:23, Lokomotiw Nowosybirsk zdobył dwa punkty z rzędu i mógł cieszyć się ze zwycięstwa w pierwszym secie (25:23).

Lokomotiw Nowosybirsk na początku drugiej partii meczu wypracował sobie przewagę, którą udało mu się utrzymać do stanu 10:10. Później jednak znów wyszedł na prowadzenie, którego już nie oddał do końca. ASK Niżny Nowogród musiał uznać wyższość rywali także w drugim secie, którzy wygrali tę odsłonę z pięciopunktową przewagą (25:20).

Siatkarze z Niżnego Nowogrodu dobrze zaprezentowali się w trzecim secie. Przez większość czasu utrzymywali prowadzenie sprawiając, że gospodarze musieli ciągle odrabiać straty. Pod koniec seta Lokomotiw Nowosybirsk miał szansę na wyrównanie przy stanie 23:24, ale ostatecznie ze zwycięstwa mogła cieszyć się drużyna ASK Niżny Nowogród (23:25).

Na inaugurację ostatniej odsłony meczu gospodarze zdobyli trzy punkty pod rząd. Siatkarze z Niżnego Nowogrodu nie byli w stanie podjąć równorzędnej walki z przeciwnikiem, który coraz bardziej powiększał swoją przewagę. Set, a zarazem cały mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Lokomotiwu Nowosybirsk, który umocnił się na górze tabeli (25:20).

Fabian Drzyzga cały mecz spędził w kwadracie dla rezerwowych. Trener Płamen Konstantinow zdecydował, że grę Lokomotiwu w tym meczu poprowadzi zmiennik naszego rozgrywającego, Konstantin Abajew.

Następny mecz Lokomotiw Nowosybirsk rozegra 15 listopada 2019 roku o godzinie 13:300 z Dynamo-LO w ramach rozgrywek o Puchar Rosji.

Lokomotiw Nowosybirsk – ASK Niżny Nowogród 3:1 (25:23, 25:20, 23:25, 25:20)

Autor: Karolina Żurawskaaks
Źródło: opracowaniewłasne/lokovolley.com