SuperLiga: Zwycięska passa zespołu Fabiana Drzyzgi

Lokomotiw Nowosybirsk, w składzie z naszym rozgrywającym, odniósł kolejne zwycięstwo w rosyjskiej SuperLidze. We własnej hali nie dał żadnych szans drużynie Kuzbass Kemerowo, której udało się wygrać tylko jednego seta.

Lokomotiw Nowosybirsk szybko wyszedł na prowadzenie na inaugurację pierwszej partii meczu. Przez długi czas utrzymywał dwupunktową przewagę. Przy stanie 14:12 gospodarze zaczęli coraz bardziej ją powiększać. W końcówce seta Kuzbass Kemerowo jednak niespodziewanie doprowadził do wyrównania. Ostatecznie jednak pierwszy set zakończył się zwycięstwem gospodarzy (25:23).

Początek kolejnego seta rozstrzygnęli na swoją korzyść przyjezdni, od razu zdobywając cztery punkty z rzędu. Siatkarze z Nowosybirska byli bliscy wyrównania przy stanie 10:11. Kuzbass Kemerowo jednak nie dał im żadnych szans na doprowadzenie do remisu, cały czas utrzymując dwupunktowe prowadzenie. Przyjezdni wygrali drugą odsłonę i doprowadzili do wyrównania w całym meczu (23:25).

Porażka w poprzednim secie nie podcięła skrzydeł siatkarzom Lokomotiwu Nowosybirsk, którzy szybko wypracowali sobie przewagę na inaugurację trzeciej partii meczu. Cały czas kontrolowali wynik, uniemożliwiając siatkarzom z przeciwnej drużyny na odrobienie strat. Lokomotiw Nowosybirsk pewnie wygrał kolejnego seta z sześciopunktową przewagą (25:19).

Czwarty set był bardziej wyrównany. Siatkarzom z Kemerowa zależało na tym, aby przedłużyć swoją szansę na zwycięstwo. Między drużynami przez długi czas utrzymywała się dwupunktowa przewaga. Przy stanie 16:16 gospodarze odskoczyli na cztery punkty. Prowadzenia nie oddali już do końca meczu, pewnie wygrywając całe starcie (25:21).

Z bardzo dobrej strony na boisku zaprezentował się Fabian Drzyzga, pojawiając się na boisku we wszystkich setach.

Kolejny mecz Lokomotiw Nowosybirsk rozegra 9 listopada 2019 roku o godzinie 13.00 z drużyną ASK Niżny Nowogród.

Lokomotiw Nowosybirsk – Kuzbass Kemerowo 3:1 (25:23, 23:25, 25:19, 25:21)

Autor: Karolina Żurawska
Źródło: opracowaniewłasne/lokovolley.com